Ponad 454 tys. zł nie wpłynęło do kasy miasta w związku z przyznanymi ulgami w podatkach od nieruchomości, z których skorzystali mieszkańcy Pabianic, ponieważ ponieśli straty wskutek pandemii koronawirusa. Ta kwota zapewne jeszcze wzrośnie.

Możliwość złożenia wniosku o ulgę dało miasto w ramach pakietu pomocowego, przyjętego po ogłoszeniu epidemii. Pierwsze wpłynęły do magistratu tuż po świętach wielkanocnych, wszystkich, do tej pory, jest 90 wniosków. 64 złożyli przedsiębiorcy, natomiast 26 – osoby prawne, na łączną kwotę ponad 930 tys. zł. Na razie rozstrzygnięte zostały 73 wnioski.

Z 454.121 zł wysokość umorzonych zaległości podatkowych wyniosła 107.804 zł, natomiast kwota ulg w podatkach, których termin płatności jeszcze nie minął – 346.317 zł.

– Wnioski dotyczą branży między innymi gastronomicznej, usługowej i odzieżowej. Rozpatrywane są w kolejności składania. Można to robić cały czas. Przed złożeniem wniosku warto zadbać o wszystkie potrzebne załączniki, żeby nie przedłużać terminu – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.
REKLAMA
Poprzedni artykułZamiast autobusów łódzkiego MPK będą pojazdy innej firmy
Następny artykułZakończenie roku szkolnego na świeżym powietrzu (LISTA PRYMUSÓW)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments