Strona główna Aktualności Z miasta 8789 głosów w budżecie obywatelskim

8789 głosów w budżecie obywatelskim

6

W tym roku chętniej głosowaliśmy na budżet obywatelski, ale wynik i tak jest bardzo skromny. W piątej edycji oddano 8789 głosów, papierowo – 314, elektronicznie – 8 475. To 3 047 głosów więcej niż w ubiegłym roku. 

Głosowanie trwało przez 2 tygodnie do północy 14 października. Przez dobę można było potwierdzić link aktywacyjny w głosowaniu elektronicznym. Z jednego adresu email mogło zagłosować 5 osób. Co ciekawe, nie było limitu wieku.

637 głosów nie zostało potwierdzonych (7,5 proc.), w tym ponad 50 głosów miało błędy w adresie e-mail. Dzisiaj (16.10) zespół konsultacyjny ds. budżetu obywatelskiego przeliczył głosy oddane w formie papierowej. Po weryfikacji, która wykluczy m.in. podwójne głosowanie na projekty, do końca tygodnia zostaną podane wyniki.

Z plebiscytu internetowego wynika, że największym poparciem cieszyły się następujące projekty: Bezpieczny strażak – zakup ubrań specjalnych dla OSP Pabianice, Oświetlenie w Parku Wolności, Ogólnodostępny plac zabaw na terenie SP17 w Pabianicach, Pływająca fontanna na Lewitynie i Dron – strażnik czystego powietrza. Do realizacji zadać przeznaczone będzie milion zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułKampania z przymrużeniem oka, czyli przedwyborcze wpadki
Następny artykułPotrącenie w centrum. Poszkodowana trafiła do szpitala
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i fajnie… ja się ciesze choć zaraz pewnie pojawi się ktoś kto ma jakieś „ale” 🙂

Ja też się cieszę. I nie mam zamiaru Cię hejtować. Chcę Cię jednak prosić żebyś zrezygnował/a z agresji w swoich komentarzach. Po co Ci to? Będzie lepiej jeśli w przyszłości jako nick ustawisz coś miłego. Powodzenia i więcej luzu 👍🙂

Znowu na strażaków…

Nie, lepiej na plac zabaw albo fontanne, albo najlepiej na jakiś napis

Przydałoby się podsumowanie dotychczasowych edycji BO wraz z informacją dlaczego nie udało się części ze zwycięskich projektów z lat ubiegłych zrealizować …

Czy w budżecie obywatelskim można zgłosić projekt wysłania na studia jednego z byłych posłów z Pabianic?