Strona główna Aktualności 800 plus od stycznia. Nie trzeba składać dodatkowych wniosków

800 plus od stycznia. Nie trzeba składać dodatkowych wniosków

14
Od stycznia świadczenie wychowawcze na małoletnie dzieci wypłacane w kwocie 500 zł zostanie podwyższone do 800 zł. Nie trzeba składać żadnego wniosku.

2 stycznia ZUS zrealizuje pierwsze przelewy z podwyższoną kwotą. Do rodziców trafi 547 mln zł, co obejmie 684 tys. dzieci. Kolejny termin wypłat to 4 i 7 stycznia. W tych dniach ZUS przekaże rodzicom łącznie ponad 1,6 mld zł.

– Od stycznia 2024 roku wyższe świadczenie wychowawcze będzie wypłacane z urzędu, a więc nie składa się w tej sprawie żadnych wniosków. Informację o podwyższeniu wysokości świadczenia uprawnieni do niego rodzice znajdą na PUE ZUS. Zostanie ona przekazana po Nowym Roku – informuje Monika Kiełczyńska,  Regionalna rzeczniczka ZUS województwa łódzkiego.

Podwyżkę świadczenia otrzymają te osoby, które według stanu na 1 stycznia 2024 r. mają prawo do wsparcia w okresie świadczeniowym, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Zgodnie z ustawą z 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, na wypłatę wyrównania od 1 stycznia 2024 r. ZUS ma czas do 29 lutego 2024 r.

REKLAMA
Poprzedni artykułDzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 14
Następny artykułPijany wywrócił się na schodach komendy. W kieszeni miał narkotyki
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Obrzydliwy socjalistyczny wymysł, kupowanie głosów ludzi pod przykrywką „poprawy dzietności”. Szkoda że nikt nie będzie miał jaj żeby to zlikwidować.

Holandia, Niemcy, Szwecja, Anglia, Szkocja itd mają takie świadczenie i między innym Polacy z tego też korzystają. Masz rację socjalizm jest wszędzie.

Nie no super. Bogatych na to stać, gorzej gdy za rozdawanie bierze się gołodupiec. Chcesz zachodnich standardów to zarabiaj jak zachodnie kraje a nie okradaj żeby smarknąć comiesięcznie.

a w ameryce murzynów biją

I to jest najlepszą odpowiedź.

Nawet w Emiratach Arabskich. W celu uniknięcia socjalizmu pozostało ci wystrzelić się w kosmos.
A przepraszam. Przecież kosmosu nie ma.

PiS da

To dziwne zjawisko, bardzo wielu się to 500 a teraz 800 + nie podoba ale jeszcze nie spotkałem nikogo pobierającego, kto by nie wziął tej kasy.

Każdy, który by nie wziął, bo nie popiera rozdawania, byłby totalnym idiotą.

To są pieniądze które państwo wcześniej nam zabiera, logiczne że nikt nie odmówi tego co zwyczajnie mu się należy.

j……c zazdrośników

przyjmę gromadkę dzieci pod dach 🙂

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś stworzył rodzinę zastępczą i dostał więcej pieniędzy niż to 800 zł. Możesz też adoptować, co jest trochę trudniejsze i dostać jeszcze więcej.

***** ***