Strona główna Aktualności 50 000 dla inicjatyw obywatelskich

50 000 dla inicjatyw obywatelskich

0

Ruszył nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Tesco Polska. W województwie łódzkim do wykorzystania jest 10 grantów.

Inicjatywa ma za zadanie wspomóc lokalne społeczności poprzez przyznanie 5-tysięcznego grantu na sfinansowanie wybranego w powszechnym głosowaniu projektu, który do tej pory nie miał szans wejść w życie. Do programu mogą zgłosić się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, czyli np. koła gospodyń wiejskich, grupy sąsiedzkie czy lokalni społecznicy.

Decydujesz, pomagamy

– Od początku planowania programu było dla nas oczywiste, że to klienci naszych sklepów powinni  zadecydować o tym, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. To oni bowiem najlepiej znają lokalne potrzeby. Dlatego o wyborze zwycięzców zadecyduje głosowanie w  sklepach Tesco, które odbędzie się w maju – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska. – Za każde zakupy – bez względu na wydaną kwotę – każdy klient otrzyma żeton, dzięki któremu będzie mógł zagłosować na wybraną przez siebie inicjatywę. A my – jako firma – z radością podpiszemy się pod wyborem naszych klientów.

Wnioski można składać (TUTAJ) od 7 marca do 3 kwietnia (do godz. 23.59).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments