Strona główna Na sygnale 5 osób nie żyje. Zmarły z wychłodzenia

5 osób nie żyje. Zmarły z wychłodzenia

0

Silne mróz zbiera żniwa. Od początku roku na terenie województwa łódzkiego z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 5 osób. Ubiegłej nocy w Pabianicach, dwóch wyziębionych mężczyzn trafiło do szpitala.

Wśród ofiar są dwaj mieszkańcy Łodzi: 40-letni bezdomny, którego ciało znaleziono dziś rano na ul. Browarnej oraz 50-latek znaleziony w pustostanie przy ul. Jerzego na Polesiu.

Przed godz.10.00 w miejscowości Policzko w gminie Przedbórz, znaleziono ciało 52-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna leżał wraz z rowerem przy drodze polnej – 150 metrów od zabudowań. Lekarz stwierdził zgon z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci ustalili, że 2 stycznia w godzinach popołudniowych 52-latek spożywał alkohol w pobliskiej wsi, jednak do domu już nie zdołał dotrzeć.

Wczoraj (2 stycznia) na terenie żwirowni w miejscowości Mikułowie (pow. opoczyński) znaleziono ciało 63-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Obok niego leżała reklamówka z alkoholem. Mężczyzna wyszedł z domu dzień wcześniej.

Tego samego dnia, na polu w miejscowości Ujazd, z wychłodzenia zmarł 62-latek. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wyszedł z domu 1 stycznia około godz.20.00. Jego ciało znaleziono 100 metrów od zabudowań.

W Pabianicach Ochotniczy Sztab Ratownictwa prowadzi akcję „Zima” dla osób, którym zagraża niska temperatura powietrza.

– Ubiegłej nocy interweniowaliśmy 3 razy podczas wykonywanych patroli. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, jedna trafiła do noclegowni przy ul. Kościuszki – mówi Kamil Pilarczyk z OSR.

Ratownicy czekają na informacje dot. osób potrzebujących pomocy. Można dzwonić pod nr 605 252 490.

W całym kraju zamarzło już 14 osób.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPierwszy bobas 2016 roku
Następny artykułBo szyba była oblodzona
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments