Strona główna Na sygnale Kryminalne 40-latek aresztowany na 3 miesiące. To on miał potrącić policjanta

40-latek aresztowany na 3 miesiące. To on miał potrącić policjanta

8
Sąd Rejonowy w Łasku wydał decyzje o 3-miesiecznym areszcie tymczasowym dla 40-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego, któremu zarzuca się usiłowanie zabójstwa policjanta. 

Aresztowany 40-latek podczas próby kontroli policyjnej w Poddębicach potrącił funkcjonariusza i odjechał z miejsca zdarzenia. Potrącony policjant w stanie ciężkim trafił do jednego z łódzkich szpitali, gdzie do dziś walczy o życie.

Kilka godzin po zdarzeniu, dyżurny łaskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w Kwiatkowicach płonie pojazd. Wstępne ustalenia wskazywały, że jest to pojazd marki Skoda Fabia, którego właścicielem jest mieszkaniec powiatu pabianickiego. Tym samym autem został potrącony policjant.

– Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wspomnianego mieszkańca. Wszystko wskazywało bowiem, że skoda została umyślnie podpalona, a jej właściciel oddalił się przed przybyciem mundurowych. Około godziny 23:50 na jednym z duktów leśnych łascy funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać – relacjonuje rzecznik prasowy policji z Łasku.

Gdy policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę ten stał się agresywny. Miał przy sobie siekierę, którą uszkodził radiowóz. 40-latek został jednak obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że był to właściciel spalonego pojazdu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu przez Prokuraturę Rejonową w Łasku zarzutu usiłowania zabójstwa. Jest to przestępstwo zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

10 stycznia 2024 roku decyzją Sądu Rejonowego w Łasku podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał także zarzut czynnej napaści na dwóch innych funkcjonariuszy policji i zniszczenia radiowozu.

Trwa zbiórka krwi na rzecz młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja. Dodatkowo, została uruchomiona zbiórka internetowa na pokrycie kosztów rehabilitacji rannego policjanta. Aby pomóc należy wejść na stronę https://zrzutka.pl/z/sobierajkrzysztof i wpłacić dowolna kwotę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brak dawnego TVP Info zbiera żniwo…

Wyrazy współczucia dla rodziny rannego. Dużo zdrówka dla Krzyśka!

jaki świr za dużo się filmów naoglądał

Zbiórka na policjanta bo ich ubezpieczenia są chusteczkowe hahaha

hehehe

Jest to przede wszystkim Człowiek . Jeśli nie chcesz pomóc to nie rób tego- nie musisz Zastanawia fakt Twojej nikczemnością wypowiedzi. Brak słów

Kto teraz w domu termostaty ustawi?

A kto namawiał do nienawiści na policjantów jak nie wściekłe lewackie macice?