Strona główna Na sygnale Kryminalne 21 zarzutów za włamania do komórek

21 zarzutów za włamania do komórek

0
Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 32-latka, który miał na koncie 18 włamań do piwnic oraz trzy próby tego procederu. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

14 czerwca 2023 roku o godzinie 4:15 policjanci z pabianickiej „patrolówki” udali się na interwencję dotyczącą włamania do komórek lokatorskich. Lokatorzy zauważyli podejrzanego mężczyznę wchodzącego do piwnicy. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego.

– Nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojej obecności w piwnicy bloku mieszkalnego. Początkowo twierdził, że chciał się jedynie w tym miejscu przespać. Jednakże dociekliwi policjanci nie dali wiary jego słowom. Dokładnie sprawdzili  wszystkie pomieszczenia. Okazało się, że w drzwiach wejściowych do dwóch komórek zostały przecięte skoble. Pabianiczanin zaprzeczał ich zniszczeniu. Mundurowi przeszukali mężczyznę. W jego plecaku znaleźli między innymi włączoną latarkę, scyzoryk wielofunkcyjny i kombinerki – wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu pabianiczaninowi aż 18 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i 3 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Jak się okazało w trakcie wykonywanych czynności łupem mężczyzny padło między innymi sześć rowerów, dwie hulajnogi elektryczne i elektronarzędzia. Na liście skradzionych rzeczy zalazł się również alkohol, odkurzacz, środki czystości i artykuły spożywcze. 32-latek działał w warunkach recydywy grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułOkradł kobietę na ulicy. Łupem padła biżuteria o wartości 4200 złotych
Następny artykułMotocykliści zjechali do Sereczyna (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments