Strona główna Na sygnale Kryminalne 20-latkowie pobili ochronę i grozili nożem

20-latkowie pobili ochronę i grozili nożem

0

Policjanci z Pabianic zatrzymali podróżujących tramwajem dwóch 20-latków, którzy wcześniej pobili pracownika ochrony i grozili z użyciem niebezpiecznego narzędzia świadkowi zdarzenia.

30 marca 2015 roku po godzinie 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od ochroniarzy jednego z marketów przy ul. Łaskiej, którzy widzieli jak znany im z notorycznych kradzieży 20-latek okłada pięściami po przeciwnej stronie ulicy przed sklepem innego ochroniarza. Świadkowie natychmiast zareagowali i pobiegli na pomoc pokrzywdzonemu. Sprawca pobicia w towarzystwie swojego znajomego oddalił się z miejsca zdarzenia, kierując się w stronę centrum miasta.

Ich tropem podążyli dwaj ochroniarze. Widząc wsiadający duet do pierwszego wagonu tramwaju linii 41, wsiedli za nimi do drugiego. Podczas podróży 20-latek przesiadł się do wagonu, którym podróżowali ochroniarze i zażądał od jednego z nich wydania telefonu komórkowego w celu sprawdzenia, czy nie kontaktował się z Policją. Gdy świadek kategorycznie odmówił, 20-latek wyjął z kieszeni scyzoryk i zaczął nim grozić ochroniarzowi.

Kiedy tramwaj zatrzymał się na przystanku przy ul. Zamkowej, mundurowi weszli do wagonów i wyprowadzili zakutych w kajdanki sprawców. Dwaj rówieśnicy trafili do sąsiednich cel policyjnego aresztu. Przy jednym z zatrzymanych policjanci ujawnili w plecaku 14 czekolad i kilka wkładów do odświeżaczy powietrza, pochodzące z kradzieży sklepowej dokonanej w innym markecie chwilę przed feralną podróżą.

– Sprawca za ten czyn zakwalifikowany jako wykroczenie odpowie przed sądem. Drugi z zatrzymanych, notowany wcześniej za notoryczne kradzieże odpowie karnie za kierowanie gróźb karalnych i zmuszanie ochroniarza przy użyciu niebezpiecznego narzędzia do określonego zachowania oraz uszkodzenie ciała pracownika ochrony, który jak się okazało udaremnił złodziejskiemu duetowi kradzież różnych artykułów z terenu marketu – mówi rzecznik pabianickiej policji, kom. Joanna Szczęsna. 20-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA