Strona główna Dzieje się 13 maja otwarcie amfiteatru na Strzelnicy. Będzie festyn

13 maja otwarcie amfiteatru na Strzelnicy. Będzie festyn

24
Miasto na 13 maja zaplanowało oficjalne otwarcie wyremontowanego amfiteatru. Będzie to impreza skierowana głównie do seniorów i rodzin z dziećmi. 

– Niektóre miejsca rewitalizujemy szybko, inne etapami. Park Wolności co roku otrzymuje kolejne elementy. Zaczęło się od ścieżki spacerowo-biegowej, od odświeżenia i oświetlenia alejek. Później pojawiła się górka aktywności i miejsce zabaw dla starszych dzieci. W ciągu ostatnich dwóch lat rewitalizowaliśmy amfiteatr, który jest pewnym symbolem Strzelnicy. Jest to obiekt, który został przystosowany na imprezy średniej wielkości. Jest tutaj blisko 900 miejsc siedzących – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz podczas konferencji prasowej.

Festyn w parku Wolności rozpocznie się 13 maja o godz. 14.30 od akcentów sportowych. Wyruszą rajdy nordic walking i slow jogging, odbędą się też zajęcia jogi oraz ogólnorozwojowe pod hasłem „Bądź w olimpijskiej formie” i „Zdrowy kręgosłup”.
Na scenie amfiteatru będą odbywały się koncerty muzyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Górka Pabianicka, zespołów z Osiedlowego Domu Kultury, Centrum Seniora i kapeli „Dobrzanie”. Musical w plenerze przedstawi Miejski Ośrodek Kultury. Zaśpiewają pabianiczanki, które występowały w „Voice Senior” – Bogusława Banaszewska i Lucyna Mróz-Cieślik.

Na finał o 18.30 wystąpi Zbigniew Zaranek wraz z zespołem. To zwycięzca w programu telewizyjnego Voice Senior 2023. Od godz. 20.00 organizatorzy zapraszają międzypokoleniową potańcówkę – dyskotekę przy przebojach muzycznych.

Festyn skierowany jest do całych rodzin, dlatego pojawią się dmuchańce i wata cukrowa dla dzieci, animacje prowadzone przez wolontariuszy z „Agrafki” i mała gastronomia.

W ramach imprezy towarzyszącej od 11 do 13 maja zorganizowane zostaną Dni Aktywnych Seniorów. 12 maja Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej odbędą się warsztaty kaligraficzne (9.00 – 11.00) i florystyczne (11.00 – 13.00) oraz otwarte zajęcia sportowe na powietrzu: „zdrowy kręgosłup” (10.00 – 11.00) i joga (11.00 – 12.00). O godz. 17.00 w CS odbędzie się potańcówka w ogrodzie.

Festyn w parku Wolności i Dni Aktywnych Seniorów organizują Urząd Miejski oraz Miejskie Centrum Pomocy Społecznej i jego jednostki: Centrum Seniora, Warsztat Terapii Zajęciowej, Placówka Wsparcia Dziennego „Junior”, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny, przy udziale Grupy Wolontarystycznej Agrafka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Walki psów i wyścigi furmanek proponuję premierowo zapodać

???

obawiam sie ze i to by zawalili

Pierwszą furmankę bydziesz powoził Ty w zaprzęgu z psem pluto.

Wystarczy, że ty staniesz na scenie. Jako „Żenujący żart prowadzącego”

Oby to miejsce wyglądało tak super cały czas.
A nie jak lewityn po weekendzie🇵🇱

I kto się znów lansuje ….? Wstyd

rany myślałem że już nie żyje bo dawno lansu nie było.. a bo dawno nic się nie skończyło o czasie….

Niech 13,05 będzie dniem obalenia pisowskiej ciemnoty,niech triumfuje radość, miłość i przyjaźń. Niech pisowskiej nienawiści powiedzmy stop. Niech najgorszy sort ludzi upodlonych i znienawidzonych zniknie na zawsze. Wiwat Tusku i inni.

Ale ty musisz być chory i nieszczęśliwy.Napisz jak poza leczeniem można ci pomóc.

Worki. Zajmij się sobą. O mnie nie musisz się kłopotać. A coś merytorycznie masz do dodania?

Witku, przepraszam ale komputer sam Cię wyczuł nazywając Cię workiem. Przepraszam.

I ty po tym komentarzu oczekujesz na jakieś merytoryczne argumenty.Komputer mnie wyczuł i nazwał workiem.Merytorycznie ci dodam,że szczególnie chorą masz głowę,ale na szczęście schorzenie jest bez bolesne.Zdrowia życzę nie tylko fizycznego.

tyle miłości od powca

 Później pojawiła się górka aktywności i miejsce zabaw dla starszych dzieci.” – kiedy zaczęto rewitalizację miało być to po prostu miejsce dl dzieci. z biegiem trwania rewitalizacji przekształcono przeznaczenie placu na miesce dla tych samych ale już starszych dzieci. natomiast na amfiteatrze i ścieżkach czynny udział zabiora ich rodzice, którzy wreszcie doczekali się choć części dostępnej strzelnicy. ( a właśnie gdzie się podziała strzelnica? nie mówcie że się spaliła i zaorano ośrodek…)

Pisz, będąc trzeźwym.

czego nie rozumiesz?

88b5836314_czego_tu_nie_rozumiesz_no_czego.jpg

Nie ćpaj.

Dopiero co oddany a już pomazany… jakie to typowe dla naszego miasta

Ciekawe czy dni Pabianic znów będą u prywaciarza czy może Grześ wykaże się i miasto samo zorganizuje samo no i oczywiście będą jacyś ciekawi wykonawcy czy tak jak ostatnio

Mam nadzieję, że u prywaciarza, a nie w Parku Wolności, gdzie jest 900 miejsc. Za każdym razem, gdy Dni Pabianic były organizowane na Strzelnicy, potwierdzało się, że to poroniony pomysł.

Jasne, że u prywaciarza zrobią 🙂 Obrót pieniądza i płynność finansowa rozumicie musi się zgadzać 🙂

Rozwiń tę myśl, bo póki co, to co napisałeś jest co najmniej zniesławieniem- art. 212 Kodeksu karnego.

Może zrobi sobie zdjęcie gdy oddadzą sprawną fontannę na skwerku im. Bolesława Pietrzaka?