Strona główna Na sygnale Wypadki 12-latka potrącona na pasach. Jechała rowerem (WIDEO)

12-latka potrącona na pasach. Jechała rowerem (WIDEO)

38
Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło w piątek po godz. 16.00 na ul. Nawrockiego w Pabianicach.

12-letnia rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych przy „pawilonie”, choć wcześniej zwolniła przed jezdnią. Nie zauważył jej kierujący Volkswagenem na zgierskich numerach rejestracyjnych i doszło do potrącenia. Na filmiki nagranym kamerą samochodową widać, jak dziewczynka wylatuje w powietrze. Wypadek wyglądał dramatycznie.

Na pomoc wezwano straż pożarną. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Ostatecznie okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Ratownicy z pogotowia uznali, że nie wymaga hospitalizacji.

Kodeks ruchu drogowego zakazuje jazdy po przejściu dla pieszych rowerem.

Jak poinformowała nas Ilona Sidorko z KPP Pabianice, winna w tym zdarzeniu jest rowerzystka. 12-latka została pouczona przez policjantów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kogo Policja uznała za sprawcę?

Gdybym był kierowcą tego samochodu widząc rowerzystke dojeżdżającą w okolice przejścia dla pieszych byłbym przekonany , że zgodnie z przepisami ruchu drogowego zatrzyma ona rower i pieszo prowadząc rower wejdzie na przejście . A tu jak na polu po kartofle bo ma w ,,d,, przepisy.

widząc dziecko dojeżdżające do przejścia raczej przydałoby się wziąć pod uwagę ograniczone zaufanie panie kolego

Ograniczone zaufanie obowiązuje zawsze. 12 latka powinna mieć kartę rowerową, czyli powinna znać przepisy ruchu drogowego, tym bardziej że zdawała nie dawno. Sprawa jest prosta. To jest przejście dla pieszych, więc…

Racja

Co nie oznacza, że to jej błąd, powinna się zatrzymać.

Art 4 Ustawy prawo o ruchu drogowym się kłania. W szczególności ta druga część tego przepisu jest dla ciebie.

Poważnie? Dojeżdża dziecko, a ty myślisz, ze zaliczyła egzamin na przepisy ruchu drogowego kategorii B? Minimum B…. Jak do prawka….Litości….

Masz racje dziecko nie wie że nie wolno kraść zabijać…

W poblizu przejscia dla pieszych Ty jako kierowca musisz równiez zachować szczególną ostrożność i być przygotowanym psychicznie że bachor może mieć sałatę zamiast mózgu i wjechac pod koła. Oczywiscie, wina jest rowerzystki i tak zostało przez policje potwierdzone, ale nie zawsze sytuacja jest tak prosta do udowodnienia i lepiej traktowac innych jak ameby niz ponosic za nie konsekwencje

Otóż to. Wszystkie przepisy, kodeksy itd. są tylko stekiem liter w obliczu tego co może się stać w życiu. Na tym filmie widać, że dziecko stało przy przejściu już wcześniej ponieważ ustąpiło pojazdowi poprzedzającemu. Kierowca pasata widząc dziecko przy pasach powinien się zatrzymać z uwagi na ograniczone zaufanie i szczególną ostrożność.

Chyba oglądałeś inny film…

3 sekundy od wjazdu dziewczynki do wciśnięcia pedału hamulca ? Telefon był ? Czy cos innego ?

3 sekundy? człowieki zobacz na zegar kiedy zaczyna wjeżdzać jest 5s, jak jest hamulec 6s niech będzie w porywach 1,5s, ile wynosi reakcja człowieka?? w/g teorii 1s a tu masz w porywach 1,5s, jak się czyta to ręceopadają ,dodaj jeszcze że kierowca jechał pewnie 80km/h i jakimś cudem zaczął hamować na pasać a skończył 3metry za pasami to faktycznie jechał z ogromną prędkowścią.

Mi się wydaje że raczej wiek, bo wysiadł starszy pan. Rutyna + może gorszy wzrok, co nie znaczy że to jego wina. Wg nagrywającego jechał 50 km/h więc możemy założyć że auto przed nim miało podobna prędkość. Zatem kierowca nie był jakimś Sebixem, tylko doszło do niefortunnego zdarzenia. Tak czy inaczej to policja musi ustalić winę a taki ktoś jak ja może tylko zgadywać. Dobrze że jej się nic nie stało i w sumie będzie miała nauczkę. Byle by tylko to zdarzenie nie obiło się na jej kolanach w późniejszym wieku bo mocno uderzyła.

Oczywiscie Ty swoja reakcje w kryzysowej sytuacji miales mierzoną stoperem i mozesz miec gdzies ogolne dostepne statystyki mowiaze ze czas reakcji to minimum 1s, i jestes pewien ze zareagowalbys szybciej xd Kazdy w tym kraju mistrz kierownicy, tylko pozniej jakos wysoko w tych rankingach smiertelnosci ladujemy, ale to pewnie przez „starszych panów”

Gdzieś kiedyś jakiś policjant wypowiadał się że rowerzysta jest to pieszy na rowerze i ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych

Znam kogoś, co zna kogoś co jego szwagier powiedział, że ktoś…

Czy zgodnie z tą teorią mogę jeździć samochodem po chodniku bo jestem pieszym w samochodzie?

Oboje klapki na oczach… VW nawet nie zwolnił widząc niebezpieczne szybko poruszajacy się rower, rowerzystka tak samo dramat.

A w którym miejscu jest ten niebezpiecznie szybko poruszający się rower? bo ten potrącony to tak w tempie truchtającego człowieka jechał

Odkąd wprowadzili przepis o pierwszeństwie pieszego zbliżającego się do przejścia dla pieszych to niestety jest to plaga. Rowerzyści jeżdżą po pasach i do tego jeszcze uważają że teraz mają bezwzględne pierwszeństwo. Często też się awanturują gdy samochód ich na pasach nie przepuści. Policja mogłaby się za to zabrać i wygonić rowerzystów z przejść dla pieszych wreszcie.

Będąc na miejscu Policji dla zasady uznałbym obupulna winę tzn kierowca zbliżając się do przejścia zawsze musi zachować szczególną ostrożność a rowerzystka no cóż tu mkk dla rodziców ale jej wina tj wtargnięcie na jezdnię bez uprzedniego uprawnienia się o możliwości przejazdu nie mówiąc już że przez przejście dla pieszych nie przejeżdżamy chyba że mamy wyznaczoną drogę np dla rowerów. Ot i cały temat zamknięty

Rowerzysta nie ma prawa wjechać na przejście dla pieszych, musi przeprowadzić rower. Koniec KROPKA.

W TV jest kampania społeczna by zmniejszyć prędkość i przepuścić pieszych. Zauważcie że tam też rowerzysta przejeżdża po pasach mimo że jest to zabronione.
Jakby ktoś nie oglądał tutaj link https://www.youtube.com/watch?v=cVo4eg4hj54

Według mnie w filmie chodzi o to, żeby zachować ostrożność w pobliżu przejścia dla pieszych, bo wszystko się tam może zdarzyć. Dziadek niestety się zagapił, a dziewczynka wjechała rowerem na przejście. Gdyby kierowca zwolnił przed tym przejściem to dziewczynka by żyła. Tak ja to odbieram

Tu się z tobą zgadzam,jestem kierowcą 19lat,ale to prawda po pierwsze nie było ścieżki rowerowej, a po drugie powinna zejść z rowera rozejrzeć się i dopiero przejść. A tu jawnie widać że wjechała na pasy,i nie zachawala żadnej uwagi.Wina jest roweżystki,pozdrawiam

Zejść z rowera i oddać fartucha

ma nauczkę!!!

wina pedalastki!

Nie oszukujmy się dzieci naśladują dorosłych
A prawda jest taka ze tylko 2/10 zatrzymuje się przed pasami i przestrzega kodeksu ruchu drogowego 😢

Widać, że upadła bardzo szczęśliwie. Niestety jest to choroba naszego narodu – rowerzyści, którzy nie potrafią się określić. W tym wypadku akurat mowa o młodziutkiej osobie, ale to starsi dają przykład braku respektu i wyobraźni.

Zasada jest prosta: samochód zrobi tobie krzywdę, a nie na odwrót, więc się zwalnia przed pasami. To samo dotyczy pieszych. Jak ktoś nie szanuje swojego zdrowia i życia to …

Jestem ojcem tej rowerzystki i napisałem jej wcześniej SMS ze rower przez pasy ma przeprowadzić, ale pokażcie mi 12-latke/a, który zawsze lub choć czasami słucha rodziców, to pokaże wam kłamczucha. Wierze, ze następnym razem posłucha. A do mądrali, którzy tak chętnie piszą o karaniu za łamanie przepisów, pamiętajcie ze karma to sucz zawsze wraca i hejtowanie dzieciaka nie rozgrzesza was z grzechów. Wszyscy łamią przepisy i brak kary nie powoduje, ze jesteście niewinni.

Na szczęście nie ma przepisów, które pozwalają na ukaranie takiego dzieciaka. A najgorsze jest to, że część osób, które tu piszą jako kierowcy, że dziewczynka powinna ponieść karę, nagminnie przekracza prędkość, nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych, o niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa i rozmowach przez telefon nie wspomnę. Tacy wszyscy święci.

Myślę, że nie ma co się rozpisywać dużo pisać o winie dziecka nieszczęśliwy wypadek. Dziecko nie zrobiło tego co powinno ale to tylko dziecko i pewnie ta naukę zapamięta na bardzo długo. Najważniejsze z tego jest to, że chyba w sumie nic poważnego się jej nie stało i piętnowanie jej zachowania nie ma większego sensu to tylko dziecko, które jak każde dziecko będzie popełniać błędy…

A dlaczego tylko pouczona? Rozumiem, że rodzice rowerzystki będa pokrywali koszty naprawy samochodu z własnej kieszeni, a nie kierowca z AC? Ciekawe jak długo jeszcze pedalarze nie będą mieli OC…