Strona główna Dzieje się 1000 dzieciaków zobaczy jak „Plum i Chlup ratują świat”

1000 dzieciaków zobaczy jak „Plum i Chlup ratują świat”

0
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach ruszył z kolejnym projektem ekologicznym. Jego częścią jest seria spektakli dla dzieci z przedszkoli oraz z klas I-III. Pierwsze przedstawienia już za nami. 

Jest to projekt o nazwie „Pabianice o wodę dbają bo środowisko kochają” dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt przedsięwzięcia to 130 tys. zł z czego 78 tys. pochodzi właśnie z dofinansowania.

W ramach projektu zorganizowany został rajd rowerowy, teraz przyszedł czas na spektakle. Pierwsze odbyły się we wtorek 8 października w MOK. Bohaterami przedstawienia są dwie krople wody, którym bardzo zależy na tym, aby ich środowisko naturalne, czyli podwodny świat, było czyste. Wtedy pojawia się „Ropek”, który próbuje wciągnąć „Chlupa” w świat zanieczyszczeń. Przedstawienie jest interaktywne, dlatego to dzieci pomagają uratować sympatyczną kropelkę. Sądząc po reakcjach widzów historia dwóch kropelek bardzo się spodobała.

– Takie akcje mają na celu utrwalenie nawyków i nowych wzorców zachowań w zakresie korzystania z zasobów środowiska oraz kształtowanie wrażliwości na jego piękno, – mówi Krzysztof Rąkowski ze ZWiK, który czuwał nad przygotowaniem projektu.

W ramach projektu zaplanowano jeszcze warsztaty ekologiczne dla przedszkoli i klas I-III, turniej wiedzy o wodzie oraz warsztaty dla szkół średnich oraz bieg terenowy „EXTREME KIDS-EKOCHALLENGE” przeprowadzony na Lewitynie (bieg z przeszkodami terenowymi dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych wraz z działaniami edukacyjnymi).

REKLAMA
Poprzedni artykułSobota z muzyką wybitnego kompozytora
Następny artykułSiatkówka, koszykówka, ręczna i rozkładane trybuny. Plan na halę