Strona główna Aktualności Z miasta 1 września i armagedon na pabianickich drogach

1 września i armagedon na pabianickich drogach

37
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego miasto stanęło w wielkim korku, spowodowanym licznymi pracami drogowymi. 

Zakorkowane są główne ulice miasta: Kilińskiego, Grota Roweckiego, św. Jana czy Moniuszki.

– 30 minut jechałem z Bugaju na Piaski, widać 1 września ludzie wrócili z urlopów i ruszyli do szkół i pracy. Będzie ciekawie – komentuje jeden z naszych Czytelników.

Poprawy warunków drogowych jak na razie nie możemy się spodziewać, bowiem w najbliższym czasie nie przewiduje się zakończenia jakiejkolwiek inwestycji drogowej. Do końca września ma być zakończona przebudowa mostu na ul. Grota Roweckiego. Czy tak będzie zobaczymy za 30 dni. Tymczasem kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech Mackiewicz jeszcze zacznie jakieś remonty i pokaże jak ma mieszkańców tego miasta w głębokim poważaniu, ich nerwy i spóźnienia

niech zapiep……..ają na piechotę lub autobusem żenada

Autobus unosi się ponad korkami??????????. I bilety coraz droższe.

Naprawdę jesteś taka głupia czy udajesz?

A myśl sobie ci chcesz, yntelygencie.

a kto? miał wątpliwości, jak to będzie wyglądało? wakacje uratował tylko znikomy ruch! a to dopiero początek drogowej anarchii GDZIE POLICJA! a źli ludzie tylko dokładali remontów po cichu jak na Żeromskiego PODZIĘKUJEMY PRZY URNACH haburomackiewiczowska DRUŻYNO

Przy urnach wyborczych, to podziękujemy za pseudo rządy PiSowe.

inbound6816706725153218596.jpg

Tak dla porządku, w Pabianicach nie rządzi PiS, a mieszkańcy i tak wybiorą PO na włodarzy tego postkomunistycznego reliktu, w którym nikt nie liczy się z jednostką.
Ale najważniejsze, że PiS nie wygra.

Dokładnie. Takie samo mam odczucie.

Jeśli bezdomni będą rozdawać samochody i nie trzeba będzie zbierać chrustu, to może PiS by wygrał. Chociaż z drugiej strony, ja wolę spacerować ul. Zamkową (nawet rozkopaną) niż Lecha Kaczyńskiego. Wolę też aby program in-vitro dla pabianickich bezdzietnych rodzin nadal był finansowany.

Po co te nerwy,wystarczy wyjść z domu trochę wcześniej uwzględniając korki i remonty albo po prostu jechać autobusem.Ale Polacy wolą jechać strac samochodem i narzekać.Juz taka nasza polska natura

Można też w ogóle nie wracać z pracy do domu. Oszczędzi się na czynszu, ogrzewaniu ale nie.. Polacy to lenie nie chce im się pracować 24/7.

Rozumiem, że autobus przeleci nad korkami i będę w pracy szybciej, genialna rada

Z jednej placówki szkolnej do drugiej mam 7km i 20 min na pokonanie drogi. Parolotnią niedługo będę zaraz rozwozić dzieci do placówek, przynajmniej nie będę stała w korkach w tym wiecznie nie działającym miescie. Ale przecież lepiej napisać, że Polacy są leniwi i wolą autami jeździć niż iść na autobus. Chyba, że ma Pani teleport to będę korzystać, żebym nie narzekała.

Naprawdę musisz obydwoje dzieci zawieźć do szkoły?

Czerwona kartka dla władz miasta i starostwa. To że się coś remontuje to trzeba to robić z głową. Zamykające się przedsiębiorstwa, uciekają ludzie z miasta, wieczne korki i awarie trwające tygodniami.

Przewidywanie konsekwencji swoich działań nie jest mocną stroną władz- jak widać…

Jedno auto, a w nim jeden pasażer, czyli kierowca. to jest podstawowa przyczyna korków. Remonty tylko je zwiększają.

Kurde, a co z kolarzami, też jedna osoba na rowerze.

Poproszę o połączenie do Łodzi na poziomie Tokyo to zrezygnuje z auta.

pieszy też sam w dwóch butach!

Pytanie. Ilu pasażerów zabierasz po drodze do pracy?

ja j3be! korek na rondzie! no to nam ono usprawniło ruch 🙂

Do Piątkowiska trzeba jechać tam nie ma korków

Kto pozwolił remontować Kilińskiego, to co się tam dzieje to jakaś paranoja! Jeździmy przez ciasny plac budowy. Zrywają asfalt ca całej szerokości i przez to jest armagedon. Kto na to pozwala nie oddając innych ulic do użytku?

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Marcin Chmielewski!

Kilińskiego pozwala remontować Marszałek Województwa z ramienia PiS i nikogo nie musi pytać o zgodę, a sprzeciw władz miasta może mieć głęboko w poważaniu.

Last edited 9 miesięcy temu by Zarządca drogi

W takim małym miasteczku jak Pabianice 5 ulic na krzyż i takie wielkie halo na drogach hehe bareja jak nic.

No bo przecież z rejonu szkolnego dzieci mają kilometr drogi na uroczyste rozpoczęcie i trzeba pilnie jechać samochodem…

Pomijam już to, że do czerwca, kiedy rozpoczęły się wakacje, widok taki był codziennością. Po prostu odwykliśmy. Za moment remonty się skończą, a korki i tak będą. Samochodów jest za dużo.

Ludzie czy wy widzicie co oni robią? Remont, remont i wszędzie remont, nic skończonego tylko zaczynają inne ulice, jak tak dalej będzie to za rok pół Pabianic rozkopią. Gdzie jest prezydent, kto wyraża zgody na kolejne utrudnienia w ruchu pieszym i kierowcom? Żenada! A Mackiewicz widac ze nie radzi sobie. Nie potrafi nawet czegoś wstrzymać a innego przyspieszyć. Jeszcze raz, ŻENADA

Naczelniku Chmielewski i Prezydencie Mackiewiczu jesteście dumni ze swojej nieudolności?! BRAWO! SPARALIŻOWALIŚCIE MIASTO!!! Tyle razy próbowaliście i w końcu się udało!!! Brak myślenia i przewidywania! Jak można zamknąć wszystko na raz i nie otworzyć żadnego odcinka!? Wczoraj po pracy czekałem na autobus linii 1 TYLKO 30 minut!!! Po czym przyjeżdżają 3 jedynki na raz!!! Dzisiaj wezwę taxi i poproszę o rachunek na Pana Chmielewskiego. W poniedziałek na Pana Mackiewicza. I tak na przemian! Urzędnicy, to co wyczyniacie, to jest chore! Nie widzicie tego?!

Nie odpowiadając każdemu ale podsumowując wypowiedzi: aut jest za dużo, rowerem jechać lub pieszo. Tak aut jest dużo ale czy za dużo i z czego to wynika? 1. Słaby transport miejski i brak podmiejskiego. Mieszkasz na Bugaju i pracujesz na Ofiar terroryzmu w Łodzi jak dojechać komunikacja i ile to trwa i kosztuje. Tak samo Piaski i Nowy Józefów – autem 15 min a ile autobusem ? Dobroń i pracujesz w Zgierzu i jedź bez auta 5 razy w tygodniu w ta i z powrotem. 2. Edukacja. Dzieci 5,6,7 lat do przedszkola a te ulokowane w obrębie miasta włącznie z… Czytaj więcej »

Last edited 9 miesięcy temu by Aerospace

Ani z Piasków do Łodzi, ani z Dobronia do Zgierza, Ani z Bugaju na Ofiar terroryzmu nie jedziesz przez całe miasto. Przykłady z d….Jak o cała resztą.

Z d… to głowę swoją pomyliłeś. Chodzi o to że właśnie najłatwiej poruszać się tam autem korzystając z ekspresówek i to powoduje ich przyrost no ale kiedyś trzeba z nich zjechać do miasta Łodzi czy Pabianic to tworzy korki.

Tworzy korki między wschodnią i zachodnią częścią Pabianic? Bo o tym mowa w artykule.

Dobra to może prościej – jak Maciuś ma autko bo musi czymś jeździć do pracy to potem tym samym autkiem porusza się w każdej innej sprawie po mieście co powoduje przyrost aut. Nie korzysta tym samym z komunikacji miejskiej co zmniejsza korki a ta jest u nas niestety tragiczna i koło się zamyka.

Last edited 8 miesięcy temu by Aerospace

Maciuś jedzie codziennie ze z pracy Zgierza przez Bugaj do Dobronia, z Łodzi na Bugaj przez Piaski, a z Łodzi na Piaski przez Bychlew? Bo tam ma codziennie jakieś sprawy, po drodze?
Przejazd do Lidla z Pawlikowic nie powoduje korków.
A szkoła, czy przedszkole do 13 na wsi, to w ogóle nie rozumiem, jak się ma do korków w mieście?