Strona główna Sport Koszykówka Zwycięstwo z wiceliderem

Zwycięstwo z wiceliderem

0

Po ostatniej porażce z niżej notowaną ekipą nasze zawodniczki wykorzystały atut swojej hali i zrehabilitowały się pokonując Lidera Swarzędz.

Grot TomiQ Pabianice – Lider Swarzędz 68:62 (22:13, 12:22, 21:7, 13:20)

Pabianiczanki za sprawą Kowalczyk i Twardowskiej zaczęły prowadzeniem. Później sukcesywnie je zwiększały i dzięki serii siedmiu punktów z rzędu wypracowały rezultat 22:9. Rywalki w końcówce kwarty tylko nieznacznie zmniejszył straty. Lider nie złożył jednak broni i w drugiej partii ostro wziął się do pracy. Rzut za trzy jednej z przeciwniczek wyrównał stan gry na 32:32. Ostatecznie pierwsza połowa padła łupem gości 34:35.

Po przerwie gospodynie przypomniały jednak jak wygląda gra w koszykówkę i błyskawicznie odskoczyły na 41:35. Przed ostatnią kwartą przewaga Pabianic wynosiła 13 punktów. Gospodynie miały mecz pod kontrolą do stanu 68:51. Później jednak nasza gra stanęła i to przeciwniczki odrabiały straty. Rzuciły w sumie jedenaście punktów z rzędu, ale zabrakło im czasu aby wyrównać. Szczęśliwie wypracowana przez naszą drużynę przewaga wystarczyła i to pozwoliło nam na odniesienie piątego zwycięstwa w sezonie.

Następny mecz Grot TomiQ Pabianice rozegra w przyszłą sobotę. O godzinie 18:30 w hali powiatowej początek pojedynku z UKS-em Basketem SMS-em Aleksandrowem Łódzkim.

Grot TomiQ Pabianice: Twardowska (8), Kowalczyk (4), Szałecka (12), Szymańska (10), Piestrzyńska, Makowska (15), Rudzka (6), Grzelak (13).