Strona główna Aktualności Związany z rapem

Związany z rapem

0

Już w piątek, 13 listopada światło dzienne ujrzy solowy album pabianickiego rapera i producenta – ESTE.

Materiał na debiutancką płytę Krzyśka Łyszkowskiego powstawał około 2 lata. Już w 2014 roku na kanale You Tube pojawiło się kilka teledysków do utworów, które znalazły się na płycie: „Droga na szczyt” czy „Nasze czasy”. Drugi z wymienionych teledysków, w całości realizowany był w Pabianicach. Co ciekawe, za produkcję klipów odpowiedzialny jest również sam ESTE.

Na krążku zatytułowanym „Związany” pojawiło się 21 utworów. To album, który został w pełni zrealizowany na brytyjskiej emigracji. Muzycznie jest to mieszanka stylów. Na krążku pojawia się wielu raperów mieszkających w Wielkiej Brytanii: Adoka , Kalik (Aleja WP), FatCap , WUERski (Barrad Squad), Heron, Stahoo, Tezet, Zibbster, Kuba W oraz trzech DJi: Dj Cider, Dj Bombel, Dj Sokół.

– Chciałem zaprezentować różnorodność dlatego kawałki odbiegają od siebie klimatem. Będzie można tutaj usłyszeć elementy tru-schoolu, trapu, dub-stepu, drum’n’bassu, r’n’b, house’u oczywiście wszystko spięte rapowo. Usłyszycie sporo syntezatorów, sampli, żywych instrumentów i beatboxu – mówi ESTE. – Długo zastanawiałem się nad tytułem albumu. Przesłuchując kawałki doszedłem do wniosku, że „Związany” najlepiej odda klimat płyty. Metaforycznie związany z muzyką, związany z emigracją, związany z kobietami i dragami. Na pewno nie będzie monotematycznie.

Płyta będzie dostępna w cenie 16 zł (plus koszty wysyłki) na preorder.pl oraz na bileter.co.uk i http://tedstreetwear.co.uk/. Osoby z Pabianic mogą zamawiać płytę wysylając maila na adres: zakup.cd.este@gmail.com  (cena: 17 zł z dowozem). 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments