Strona główna Dzieje się Zostań wolontariuszem! Są możliwości

Zostań wolontariuszem! Są możliwości

0
fot. Agrafka
Pomoc innym, zdobywanie nowych umiejętności podczas szkoleń i nabywanie doświadczenia w pracy zespołowej to tylko niektóre korzyści z wolontariatu. Chcesz należeć do takiej społeczności? Przyłącz się do jednej z nich!

Nabór w Pabianicach prowadzą właśnie „Agrafka” oraz Polski Czerwony Krzyż.

Pierwsza liczy obecnie 35 osób. I czeka na chętnych, którzy skończyli 16 lat.

– Współpraca z nami rozpoczyna się od rozmowy z koordynatorem grupy i okresu próbnego, trwającego co najmniej dwa miesiące – wyjaśnia Agnieszka Jaksa z „Agrafki”. – W tym czasie kandydat zapoznaje się z pracą naszych resortów (chodzi m.in. o osoby niepełnosprawne, seniorów i młodzież).

Jeśli po tym okresie zadeklaruje chęć przystąpienia do grupy, wybierze resort, w którym będzie chciał działać i przejdzie szkolenia.

Niższy pułap wieku jest w PCK. Aby wstąpić w jego szeregi, wystarczy mieć skończone 13 lat. 

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą: pomagać, nauczyć się pierwszej pomocy i dzielić tą wiedzą z innymi oraz kreatywnie i wartościowo spędzać czas. Ale też osoby lubiące zawiązywać nowe znajomości – wyjaśnia Małgorzata Grabarz, koordynator czerwonokrzyskiego wolontariatu.
Przychodząc tam można samemu wybrać dziedzinę pomagania, adekwatną do swoich umiejętności i potrzeb. Nudy na pewno nie będzie, bo PCK uczestniczy w różnych akcjach na terenie Pabianic i powiatu (od malowania buzi po zbiórki krwi).
Ci, którzy chcą zostać wolontariuszami „Agrafki” mogą kontaktować się w tej sprawie drogą mailową: (kontakt@wolontariatagrafka.pl) lub telefoniczną (608-219-556)
PCK zaprasza chętnych na spotkanie, które odbędzie się 2 marca o godz. 10 przy ul. Moniuszki 16.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o