Strona główna Aktualności Komunikacja Żółte linie nic nie dały. Dziś zmiana organizacji ruchu

Żółte linie nic nie dały. Dziś zmiana organizacji ruchu

12

Zdezorientowani kierowcy, co najmniej dwie kolizje i zaangażowany jeden patrol policji – to efekt pracy drogowców (wykonawców inwestycji), którzy w nocy z soboty na niedzielę wymalowali „rondo” na skrzyżowaniu przy krańcówce.

Od wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Waltera Jankego, 20 Stycznia i Myśliwskiej panuje „wolna amerykanka”. Jedni kierowcy stosują się do znaków pionowych, inni do poziomych. Na skrzyżowaniu co chwilę słychać pisk opon i krzyki kierujących. Drogowcy chcieli naprawić sytuację i wymalowali kolejne znaki poziome. Tym razem żółtym kolorem. Kierowcy nie wiele robią sobie z tego oznakowania i finalnie każdy jedzie jak chce.

Od około godz. 11.00 nad bezpieczeństwem uczestników ruchu „czuwa” patrol policji. Funkcjonariusze jednak nie kierują ruchem. Jedynie obserwują. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, o godz. 15.00 ma zostać zmieniona organizacja ruchu. Drogowcy wkopują już znaki informujące o rondzie. – Wykonawca robi to na własną odpowiedzialność, bo zarządca drogi zrobi odbiór dopiero po wykonaniu wysepki – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starosty pabianickiego.

Materiał o skomplikowanej sytuacji drogowej na Bugaju zrobił też TVN24. Reportaż można obejrzeć TUTAJ.

AKTUALIZACJA: Po godzinie po 15.00 została zmieniona organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu. Przed wjazdem ustawiono odpowiednie znaki, a na środku wymalowanego koła stoją tablice kierujące U-21.

reklama

Krzysztof Ciebiada

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Drogowcy robią to na własną odpowiedzialność” – czyli już się starosta asekuruje. To jakim prawem pytam się drogowcy zmieniają organizację ruchu bez zgody zarządcy drogi ? Jakie były zapisy w umowie na wykonanie robót ? Oj chyba ktoś tu dał ciała i będzie bolało …

zgadza się!! Pan Habura powinien z własnej pensji pokryć koszt za to rondo.
Ale cóż jeśli się jest takim nieudacznikiem to czego tu wymagać .

Jeśli wykonawca samowolnie zmieni organizację ruchu, bez zgody zarządcy drogi to np. epainfo powinno poinformować zarządce o takim fakcie i zarządca drogi powinien zgłosić sprawę do odpowiednich służb. Samowolne zmienianie organizacji ruchu jest karalne.
Ale jaja u tego habury …małego ronda nie potrafią zrobić. A przy basenie jakie będą jaja 🙂

Może to „promocja” miasta?

Nic nie przygotowane! Osoba nadzorujaca to przedsiewziecie powinna podac sie do dymisji lub zostac zwolniona! Mialo byc dobrze, wyszlo jak zwykle.
Osoby majace kolizje moga sie domagac od firmy zarzadzajacej odszkodowan. Co za chlam – no ale jak na stanowiskach dyrektorskich siedza ludzie niewyksztalceni jak np. Pan Ciebiada… co teraz w sejmie kariere robic, bo za ciasno mu na termach pabianickich….

Jechałem przed chwilą przez to rondo, oznakowanie już jest , ale jeśli w planach nie ma przesunięcia tego płotu przy myjni lub zmiany ostatniego przęsła na siatkę to dalej będą tam wypadki. Zatrzymując się przed rondem, jadąc Myśliwską, kompletnie nie widać czy coś nie zbliża się od strony Rydzyn, a więc pewnie tak samo nic nie widać jak się jedzie od Rydzyn czy coś z Myśliwskiej nie wyjeżdża. Jeśli żaden samochód, będący na rondzie, nie zmusi jadącego z tamtej strony do ustąpienia pierwszeństwa to wjadą na nie z większą prędkością i trafią w tego, który wyskoczy z Myśliwskiej. Tam powinien… Czytaj więcej »

Jeśli zakładasz, że wjeżdża się na rondo z większą prędkością to będą wypadki. Ale zdaje się że na rondzie to raczej wolno się jeździ.

Jak się wjedzie na nie tak 30 – 40 na godzinę od strony Rydzyn, bo będzie widział że na rondzie pusto, a w tym czasie wyskoczy ktoś, kto nie widział się zbliżającego samochodu, z Myśliwskiej to będzie ryzyko że ten jadący od Rydzyn nie wyhamuje.

Co ma płot do ronda? jest pusto to wjeżdżam na rondo i tyle. Jest samochód na rondzie to czekam i tyle. Kurna jak se ludzie dają radę w łodzi gdzie jeszcze tramwaje wprowadzają utrudnienie bo ten wjeżdża ten zjeżdża i jeszcze samochody a tu pasy z pieszymi i jeszcze dwa pasy ruchu.
Są wyraźne oznaczenia poziome o ustąpieniu pierwszeństwa.

To jest rondo na miarę naszych możliwości. My tym rondem otwieramy oczy
niedowiarkom! Mówimy: to jest nasze rondo, przez nas zrobione, i to nie
jest nasze ostatnie słowo!

Jakie władze takie rondo.

na środku powinni wysypać to gówno co nadal zsypują ze stawów za mosirem!

TO jest to „rodno” za 60tyś zł?! Ja się pytam na co te 60tyś poszło? Na trochę smoło-asfaltu i farby? Ktoś tu niezły przekręt zrobił! W przyszłym roku jak przyjdą upały w czerwcu to ta nawierzchnia spłynie do studzienek kanalizacyjnych!