Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Znów walczymy o sukces. Ważny jest każdy kilometr

Znów walczymy o sukces. Ważny jest każdy kilometr

1
Rowerzyści i inni miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu zbierają siły. Ten weekend jest bowiem ostatnim przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii „Kręć kilometry”. Czy Pabianicom ponownie uda się stanąć na podium?

Polskie miasta będą rywalizowały o zwycięstwo po raz ósmy. Wygrają te, których mieszkańcy pokonają najdłuższy dystans. Nie ma większego znaczenia, w jaki sposób: na jednośladzie, biegnąc czy maszerując z kijkami. Ważne, aby kilometrów było jak najwięcej.

Pabianice już trzy razy udowodniły swoje możliwości, dwukrotnie wygrywając stojaki rowerowe, a raz, za zajęcie pierwszego miejsca w Polsce, główną nagrodę, czyli organizację wydarzenia „Allegro Tech Days”.

– Kampania rozpocznie się lada dzień i podobnie jak w ubiegłych latach potrwa do końca września. Byłoby fajnie znów znaleźć się w gronie najlepszych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę – podkreśla Katarzyna Kaczmarkiewicz z grupy rowerowej „Kręć Kilometry Pabianice”.

Środowisko cyklistów jest w naszym mieście wyjątkowo prężne. Oprócz wspomnianej to m.in. PTC Alpina, onthebike.com, Night Cycling, Kobiety na rowery, Spinka, RUDA Pabianice Grupa Kolarka. Sekcja rowerowa jest też w klubie „O co biega”.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Allegro All For Planet.

REKLAMA
Poprzedni artykułW środku ruina. Czy dawny hostel doczeka się remontu?
Następny artykułTo będzie prawdziwie kolorowe szaleństwo!
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziwne dla mnie jest, że wymieniana jest w gronie grup rowerowych Spinka. Ta grupa przecież w ogóle nie istnieje….