Strona główna Aktualności Z miasta Zmiany na ryneczku. Pierwszy etap prac dobiega końca

Zmiany na ryneczku. Pierwszy etap prac dobiega końca

2

Zmotoryzowani pabianiczanie, którzy robią zakupy na ryneczku przy Nawrockiego, nie powinni mieć problemu z zaparkowaniem pojazdu. 

Na początku marca rozpoczęła się budowa parkingu na około 40 samochodów. Teraz inwestycja jest prawie gotowa.

To duże udogodnienia, bo często mieszkańcy robiący zakupy na targowisku nie mieli, gdzie zostawić samochodu. Na parking można wjechać od strony „Pawilonu”.

To pierwszy z etapów modernizacji targowiska należącego do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Następnie wykonane zostanie zadaszenie placu znajdującego się pomiędzy Pierogarnią a sklepikami. Tam jest teraz prowizoryczny parking. W nowe miejsce będą mogli przenieść się sprzedawcy, którzy handlują teraz w ciągach komunikacyjnych. Nieopodal budowany jest kontener sanitarny oraz gospodarczy dla obsługi targowiska.

Opisane wyżej plany władze PSM chcą zrealizować w tym roku.

– Następnie, utwardzony ma zostać teren znajdujący się przy skrzyżowaniu Nawrockiego i Grota Roweckiego. Obok, przy stacji transformatorowej planowana jest budowa kolejnych 10 miejsc parkingowych – opisuje Sławomir Urbańczyk z PSM.

Duże udogodnienia czekają zmotoryzowanych lokatorów bloku nr 11 (Grota Roweckiego 21). Przy wjeździe w uliczkę prowadzącą do klatek schodowych zainstalowany zostanie szlaban sterowany zdalnie. Mieszkańcy zostaną wyposażeni w piloty, by móc parkować przed swoim blokiem. Szlaban będzie reagował na sygnały pojazdów uprzywilejowanych.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułMożna parkować przy przedszkolu
Następny artykułSpacery z pumą, czyli 3 miesiące w boliwijskiej dżungli
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na tabliczkach pokazujących sposób parkowania jest jakby pewna niekonsekwencja. Pierwsza jest trochę bez sensu.

A czy ktoś z projektujących wcześniejszy parking ten położony bezpośrednio przy ul. Nawrockiego zwrócił uwagę na to, że zaparkowane zaraz przy wyjeździe na ul. Nawrockiego samochody zasłaniają widoczność i stwarzają niebezpieczeństwo dla kierujących wyjeżdżających z uliczki położonej pomiędzy sklepikami a pawilonem na ul. Nawrockiego???