Strona główna Aktualności Komunikacja Zmiany na krańcówce: nowe jezdnie, perony i oświetlenie

Zmiany na krańcówce: nowe jezdnie, perony i oświetlenie

4
fot. UM
Na krańcówce przy ulicy Waltera Jankego zakończyły się prace związane z przebudową jezdni i peronów, co pozwoliło dzisiaj przywrócić w tym miejscu stałą organizację ruchu autobusów. 

Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka. Stary, zniszczony asfalt został rozebrany, a zamiast niego pojawiła trwalsza, betonowa nawierzchnia. Chodniki przy przystankach wyłożono kostką brukową.

– Wymieniliśmy również oświetlenie, teraz jest ledowe – informuje Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie.

Perony pozostały trzy – dwa dla wsiadających i jeden dla wysiadających. Te również przebudowano.

Roboty przy nawierzchni zaczęły się w drugiej połowie lipca i od tego czasu zamknięta była kasa biletowa. Ich finał umożliwi jej ponowne otwarcie. Kupno biletów i wyrabianie migawek będzie możliwe od najbliższego poniedziałku, w godz. 6.30 – 14.30 (w dni robocze).

Docelowo kasa zostanie przeniesiona do nowego dworca, gdzie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Wykonawca zagospodarowuje również teren.

– Zasadnicze roboty budowalne zakończą się w listopadzie. Później ruszą procedury odbiorowe. Gdy będziemy już mieć pozwolenie na użytkowanie budynku, kontener z kasą i zapleczem socjalnym dla kierowców zlikwidujemy – dodaje Marcin Chmielewski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Roznica na zdjeciach polega chyba tylko na tym ze swieci slonce 🙂 🙂 🙂

czyli miejsce dla BeMeMek pozostało?! 🙂

był syf ….. wydano grube setki tysięcy i jest syf (tylko śmieci sprzatnięto)

Tej „inwestycji” powinno się przyjrzeć CBA. Budynek dworca o powierzchni 60m kw. kosztował ponad 1 mln zł!!! Za tyle to można wybudować dom 200-250m kw w wysokim standardzie wykończenia.