Strona główna Na sygnale Kryminalne Złodzieje z Rumunii wpadli na rynku

Złodzieje z Rumunii wpadli na rynku

0

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei, którzy na targowisku miejskim okradli robiącą zakupy pabianiczankę.

Rano 23 maja policjantka pabianickiej komendy pełniąc  po cywilnemu służbę na targowisku miejskim przy ul. Moniuszki zauważyła dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn.

– Zatrzymani kręcili się przy robiącej zakupy kobiecie – relacjonuje podkom. Joanna Sczęsna. –  W pewnej chwili jeden z nich nachylił się nad bagażnikiem roweru, gdzie znajdowała torebka i wyciągnął z niej portfel.
Złodziej schował łup i próbował oddalić się z miejsca kradzieży. Policjantka nie spuszczając z oka kieszonkowców,  wspólnie z kolegą z patrolu zatrzymała ich nieopodal targowiska . Przy jednym ze sprawców znaleziono portfel należący do pabianiczanki. Podczas czynności procesowych z zatrzymanymi obywatelami Rumunii okazało się, że jeden z nich poszukiwany jest międzynarodowym nakazem aresztowania.  Wobec 41-latka została wszczęta procedura ekstradycyjna. Obaj cudzoziemcy odpowiedzą za kradzież, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułGra się do ostatniego gwizdka
Następny artykułPaulina skradła serca publiczności