Strona główna Nie przegap Zieloni wykonali zadanie (ZDJĘCIA)

Zieloni wykonali zadanie (ZDJĘCIA)

0

Drużyna z Pabianic w 27. kolejce gościła u siebie będącą w trudnej sytuacji ekipę ze Rzgowa.

Włókniarz Pabianice – Zawisza II Rzgów 3:1 (2:0)

Pierwszą połowę od początku zdominowali gospodarze. Potwierdzenie tego stanu rzeczy przyszło w 14. minucie, kiedy to Tomasz Ostalczyk trafił na 1:0. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z pabianiczan dobrze zgrał piłkę w jego kierunku i najlepszy snajper Włókniarza nie mógł się pomylić. Zieloni nadal napierali i Rzgów nie miał żadnych argumentów, by zagrozić ich bramce. W 33. minucie zrobiło się już 2:0. Ponownie w roli głównej wystąpił Ostalczyk, który tym razem samotnie holował piłkę przez pół boiska i huknął nie do obrony.

Po przerwie w szeregi zespołu z Pabianic wkradła się nerwowość. W 50. minucie rywale strzelili gola kontaktowego. To za sprawą Kirwiela, który postanowił ograć dwóch rywali i mocno się przeliczył. Później ze względu na uraz z boiska musiał zejść Krawczyk. Zmieniający go Usiak po trzech minutach także nabawił się kontuzji i potrzebne było wejście Skowronka. Włókniarz przetrwał ten trudny czas, ale mecz się otworzył. Do sytuacji zaczęli dochodzić zawodnicy gości. Jeden z nich wkręcił trzech obrońców, ale szczęśliwie dla nas pudłował. Swoje szanse mieli też Ostalczyk, czy Gorący. W 80. minucie za Ostalczyka wszedł Błażej Bujalski, który ze względu na kontuzję nie grał od kilku miesięcy. Wynik został ustalony dopiero w 89. minucie. Skowronek popędził prawym skrzydłem i posłał płaską wrzutkę na czekającego w polu karnym Gorącego. Zawodnik Włókniarza oddał celny strzał i mieliśmy 3:1. Zieloni zajmują 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Skład: Rzeźniczak, Głowiński, Kirwiel, Kępka, Kwaśniak, Kosmala, Rudzki, Krawczyk (55. Usiak, 58. Skowronek), Gorący, Leonow, Ostalczyk (80. Bujalski).

Bramki dla Włókniarza: 14. minuta Tomasz Ostalczyk (1:0), 33. minuta Tomasz Ostalczyk (2:0), 89. minuta Grzegorz Gorący (3:1).

Następne ligowe starcie już w przyszłą niedzielę. Zieloni udadzą się do Aleksandrowa na mecz z Sokołem II. Początek tego spotkania o godzinie 15:00.