Strona główna Sport Piłka nożna Zieloni w końcu triumfują (ZDJĘCIA)

Zieloni w końcu triumfują (ZDJĘCIA)

0

Włókniarz po 4 meczach rundy wiosennej bez zwycięstwa wywalczył upragnione punkty. Pabianiczanie zgarnęli pełną pulę w meczu z faworytem.

Włókniarz Pabianice – Stal Głowno 1:0 (1:0)

Rywal zielonych zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Na boisku nie było tego jednak widać. Gospodarze za wszelką cenę chcieli przerwać niechlubną serię i atakowali niemal bez przerwy przez pierwsze 45 minut. Stal wychodziła jednak z opresji obronną ręką. W końcu, w 44. minucie padł gol na 1:0. Z boku boiska między sobą rozegrali Grzegorz Gorący oraz Jakub Dobroszek. Potem ten pierwszy wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki wbiegającemu Pędziwiatrowi i ten dokończył dzieła.

Po przerwie goście obudzili się ze snu. W 54. minucie po rzucie rożnym bitym przez rywali zrobiło się groźnie. Stal poczynała sobie coraz śmielej i dwukrotnie przed stratą gola ratować nas musiał Rzeźniczak. W 68. dobrą odpowiedź dali pabianiczanie. Dobroszek dostał piłkę po precyzyjnym przerzucie i wyłożył ją Gorącemu. Niestety, futbolówka po strzale zza pola karnego nie znalazła się w siatce. Mecz zbliżał się ku końcowi i gra robiła się coraz bardziej nerwowa. Goście zaczęli szukać kontaktu z piłkarzami Włókniarza i padali jak porażeni piorunem po niemal każdym kontakcie. W większości przypadków arbiter nabierał się na sztuczki aktorskie zawodników Stali. Dzięki temu mieli oni przywilej wykonywania seriami stałych fragmentów gry. Po jednym z nich w 89. minucie piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Rzeźniczaka. Gola jednak nie uznano, bowiem jeden z piłkarzy gości faulował naszego golkipera wpychając go do własnej bramki. Gospodarze ostatecznie wytrzymali napór rywali i dopisali sobie upragnione 3 punkty.

Sytuacja w tabeli nie wygląda jednak różowo. Włókniarz nadal okupuje 14. miejsce i do trzynastego Sarnowa traci dwa oczka. W środę zieloni zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczyca.

Bramka: 44. Pędziwiatr (1:0).

Skład: Rzeźniczak, Maślakiewicz, Klimek, Leonow, Kirwiel (15. Rudzki), Kosmala, Dobroszek (92. Potrzebowski), Pędziwiatr (80. Dubenkov), Gorący, Mendak, Acela.