Włókniarz Pabianice w środku tygodnia odrabiał zaległy mecz 23. kolejki okręgówki z graczami z Dalikowa. Gospodarze postawili pabianiczanom trudne warunki, ale ostatecznie trzy punkty wróciły do naszego miasta.
GLKS Sarnów/Dalików – Włókniarz Pabianice 4:5 (4:2)

Zieloni ostatnio nie zachwycają formą i podobnie jak w derbowym starciu z PTC Pabianice, także tym razem wyszli na murawę mocno rozkojarzeni. Skrzętnie skorzystali z tego gospodarze, którzy gola na 1:0 strzelili w 10. minucie. Włókniarz nie zdołał jednak zareagować na stratę bramki i po kolejnych dziesięciu minutach przegrywał już 2:0. Tym razem po trzech minutach reakcja nadeszła, bowiem Artur Sobytkowski otrzymał znakomite dośrodkowanie w pole karne i głową skierował piłkę do siatki.

Na tablicy było 2:1, ale kolejne słowo należało do graczy z Sarnowa, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. Ponownie Włókniarz bardzo szybko zdołał zdobyć bramkę kontaktową, gdy po rzucie wolnym bramkarz gospodarzy wypuścił przed siebie futbolówkę i najszybciej dopadł do niej wbiegający z drugiej linii Sobytkowski, skutecznie zamykając całą akcję. Niestety, w pierwszej połowie defensywa pabianiczan była dziurawa jak ser, przez do Sarnów zdołał trafić po raz czwarty i do przerwy mieliśmy rezultat 4:2.

Po zmianie stron zieloni wyszli już znacznie lepiej zdyscyplinowani, co zaowocowało kolejnymi bramkami na ich koncie. Najpierw świetną kontrę całego zespołu zamknął Tomasz Sęczek, a kilka minut później zdołał wykorzystać kolejny błąd bramkarza, czym dał Włókniarzowi remis 4:4. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Sebastiana Dreslera, który w 60. minucie oddał mocny strzał po ziemi, który przeleciał obok bezradnego bramkarza. Ostatecznie, Włókniarz zwyciężył 4:5 i dopisał sobie w tabeli kolejne trzy oczka, dzięki którym zajmuje 6. miejsce w tabeli. Wygrana ta cieszy jednak zapewne także piłkarzy i kibiców z fioletowej części miasta. Sarnów jest bowiem bezpośrednim rywalem PTC do walki o utrzymanie.

Włókniarz Pabianice: Waszczuk, Wołynkiewicz (70. Madaj), Maślakiewicz, Bieliński (60. Bielawski), Jarych, Sobytkowski, Skowronek, Oliński (53. Dobroszek), Dresler (80. Włodarczewski), Gorący, Sęczek (84. Stokłos).