Pabianiczanki brały udział w turnieju strefowym, walcząc o awans do ćwierćfinałów. Fani PTK nie spodziewali się, że ich drużyna zakończy zmagania już na tym etapie rywalizacji. 

Pierwszy mecz w ramach turnieju strefowego nasze juniorki zagrały 6 marca, podejmując na własnym obiekcie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Niestety, pabianiczanki zagrały fatalne spotkanie i to przyjezdne dopisały sobie w tabeli pierwsze zwycięstwo (więcej).

Później zmagania przeniosły się do Bydgoszczy. PTK miało tam pojechać, aby zmyć plamę po ostatnim pojedynku i wywalczyć awans chociażby do ćwierćfinałów mistrzostw. W pierwszym pojedynku z Basketem 25 Bydgoszcz gospodynie wykorzystały przewagę swojego obiektu i wygrały 86:82 (32:27, 21:15, 16:20, 17:20), mocno komplikując sytuację naszego zespołu.

Kolejne starcie z bardzo doświadczonym MUKS-em Supravisem I Bydgoszcz także poszło nie pomyśli trener Sylwii Wlaźlak. PTK prowadziło do przerwy, ale po zmianie stron to gospodynie ruszyły do ataku i ostatecznie wygrały 60:47 (16:21, 6:6, 19:13, 19:7).

Niestety, także ostatni mecz przeciwko Katarzynkom Toruń został przegrane przez zespół z Pabianic 64:58 (9:16, 20:18, 14:10, 21:1) i nasze koszykarki z kompletem czterech porażek zajęły ostatnie miejsce w turnieju strefowym.

SMS Aleksandrów Łódzki, który wygrał imprezę wywalczył bezpośredni awans do półfinałów mistrzostw Polski, a kolejne trzy drużyny zagrają w ćwierćfinałach. Sklasyfikowane na ostatnim miejscu PTK zakończyło za to już swój udział w mistrzostwach. Oznacza to, że nasze brązowe medalistki nie powalczą o powtórzenie sukcesu sprzed roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments