Strona główna Sport Koszykówka Żegnamy się z play-offami (ZDJĘCIA)

Żegnamy się z play-offami (ZDJĘCIA)

0

Pabianiczanki po wyjazdowej porażce z Głuchołazami nie dały rady także w rewanżu przed własną publicznością.

Grot TomiQ Pabianice – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 43:58 (8:18, 8:9, 13:18, 14:13)

Rywalki rozpoczęły bardzo dobrze, nie dając naszym swobodnie rozgrywać piłki. Pabianiczanki grały ospale i Chrobry szybko wyszedł na prowadzenie 2:15. Przyjezdne miały szczęście pod obiema tablicami, jak i u dwójki sędziowskiej. Błędy arbitrów raziły w oczy wszystkich zgromadzonych. Niestety, Grot mimo pobudki nadal nie grał na najwyższej skuteczności i do przerwy przegrywał 16:27.

Strata 11 punktów mogła zostać w drugiej połowie odrobiona, ale potrzeba było do tego znacznie lepszej gry. Szałecka do spółki z Grzelak i Makowską doprowadziły do stanu 26:29 i wszyscy liczyli na szybkie wyrównanie stanu gry. Rywalki rzuciły jednak 7 punktów z rzędu i wywalczyły bezpieczny dystans. Przed ostatnią partią nasza strata wynosiła już 19 punktów i nic nie wskazywało na wygraną gospodyń. Grot zwyciężył ostatnią kwartę 14:13, ale na nic więcej nie było nas stać. Chrobry wygrał drugie spotkanie i zagra dalej, a dla Pabianic jest to koniec gry w play-offach.

Grot: Twardowska, Kowalczyk (9), Szałecka (9), Michalak, Szymańska (2), Piestrzyńska (8), Boniecka, Makowska (4), Rudzka (6), Szczygieł (2), Grzekal (3).