Strona główna Nie przegap Żegnamy ostatnią budkę koło SDH. Na zawsze

Żegnamy ostatnią budkę koło SDH. Na zawsze

4

To już definitywny koniec budek, w których sprzedawano zapiekanki i hamburgery. Za niespełna dwa tygodnie wygaśnie umowa o dzierżawę między właścicielem ostatniej budki i pabianickim magistratem, będącym właścicielem terenu, na którym ona stoi. Co będzie dalej z tym placem? Jedno jest pewne: fast – food-u w tym miejscu już nie kupimy.

Budki z jedzeniem były trzy. Interes kręcił się dobrze, ale do czasu – najpierw została zamknięta jedna, potem druga… Prowadzenie działalności przestało się opłacać?

– Umowy dzierżawy na teren przy ul. Kilińskiego 5 obowiązywały co najmniej od piętnastu lat. Nie zostały wypowiedziane. Dwie wygasły z końcem czerwca, jedna kończy się w tym miesiącu. Dzierżawcy nie wnioskowali o ich przedłużenie – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Miasto zarabiało na dzierżawie 870 zł miesięcznie (netto). Teraz, po „uwolnieniu” działki, być może nabiorą tempa rozmowy między magistratem i PSS Społem, które jest zainteresowane jej pozyskaniem w zamian za inną. Większa część terenu przy ul. Kilińskiego 5 jest już własnością PSS Społem. Przydałby się jednak cały – po to, by powiększyć parking. Ale nie tylko.

– Chcielibyśmy wyburzyć stojącą tam toaletę, która jest zresztą zamknięta i zdarza się, że ludzie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na placu. W zamian byłaby wybudowana inna – porządna, tylko mniejsza, na kształt tej w parku Słowackiego – wyjaśnia Grzegorz Barys, kierownik działu administracyjno – technicznego w PSS Społem.

Kiedy nastąpi realizacja planów, trudno powiedzieć.

– Na razie nie ma decyzji w sprawie zagospodarowania tego terenu, sprzedaży lub zamiany. Rozmowy z PSS trwają – dodaje Aneta Klimek.

4
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
...

kto odpowie za gospodarność. Te wc były niedawno remontowane. Nasze miasto hojnie rozdaje kase na remonty.
A tak przy okazji to szkoda tych budek. Wolałem kupić tam niż w paj…. .

Król Julian

Hmm. I co tam teraz będzie???? Znając żuli z Zamkowej… nic…Albo niech otworzą Centrum Życzeń do Mackiewicza… I koniecznie nabazgrają to sprayem, żeby każdy mógł jakieś życzenie wysprayować : ))))

adam

hahaha brawo Ty 😀

adam

Takie budki z żarciem mogą tam też powstać, tylko niech to na miłość boską ma nowoczesny estetyczny wygląd. Odnowić parking, ładnie ogrodzić, postawić nowoczesny lokal gastronomiczny, nowoczesny kiosk i będzie super. A nie ojszczypłot, zarzygana trelinka, obsrakane gołębie, zardzewiałe barierki – to tylko przyciąga lumpiarnio – dresiarnie. Nie trzeba tam od razu pałacu kultury. Pabianice się ze smyczy zerwały bo budki z hamburgierami skończyły umowę najmu hahah od razu złoty wagon tam postawić haha.