Strona główna Styl życia Zegarek Garmin Forerunner – najlepszy wybór dla biegaczy

Zegarek Garmin Forerunner – najlepszy wybór dla biegaczy

0

Seria Forerunner to najbardziej rozpoznawalna linia urządzeń firmy Garmin. Panuje powszechne przekonanie, że modele należące do tej grupy to najlepsze komputery treningowe dla biegaczy, jakie do tej pory opracowano. Co takiego oferują flagowe modele – Forerunner 945 oraz jego mniejszy brat – Forerunner 45?

Garmin Forerunner 945 – zegarek do zadań specjalnych

Chyba łatwiej byłoby wymienić wszystkie funkcje, których nie posiada model 945 niż rozwodzić się nad tymi, które zmieścił w nim producent. Zegarek doskonale nada się nie tylko dla biegaczy, ale także dla przedstawicieli wielu innych dyscyplin – chociażby pływania, kolarstwa oraz triathlonu.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest pulsoksymetr, który mierzy poziom natlenienia krwi. Monitorowane informacje przydadzą się nie tylko do oceny stopnia obciążenia organizmu oraz oszacowania efektu treningowego – tlenowego i beztlenowego, ale także do śledzenia poziomu aklimatyzacji (jeżeli treningi regularnie odbywają się na znacznej wysokości).

Obsługa nawigacji, w którą wyposażony jest ten zegarek Garmin, została wzbogacona o dostęp do kolorowych map topograficznych, które mogą pomóc odnaleźć się sportowcom w nieznanym terenie. Producent zadbał także o dostęp do płatności bezdotykowych GarminPay i sporej ilości pamięci wewnętrznej na ulubioną muzykę.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to sama koperta składa się z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, a o ochronę wyświetlacza dba powłoka Corning Gorilla Glass. Wśród podstawowych funkcji zegarka warto wymienić synchronizację czasu przez GPS, budzik, minutnik i stoper, a także wskazywanie godziny wschodu i zachodu słońca.

To, co liczy się najbardziej…

…to oczywiście funkcje sportowe. I tych w Forerunnerze 945 zdecydowanie nie brakuje. Zegarek posiada precyzyjny moduł GPS wspierający GALILEO oraz GLONASS. Do tego dochodzi wysokościomierz barometryczny, kompas, żyroskop, akcelerometr i termometr oraz oczywiście nadgarstkowy pomiar tętna w technologii Elevate.

Nowa odsłona zegarka wspiera także bardziej standardowe pomiary wyświetlając tempo i przebyty dystans, zliczając kroki i spalone kalorie, a także monitorując pułap tlenowy i stan wytrenowania. Urządzenie oferuje nawet wirtualnego partnera, z którym można się ścigać na wybranej trasie.

Garmin 45 – Co to takiego?

Ten zegarek należy do segmentu, w którym znajduje się m. in. Polar Ignite oraz Suunto 5. To pulsometr z wbudowanym modułem GPS dla ambitnych sportowców. Jednocześnie jednak nie zasypuje on użytkownika lawiną danych, które dla amatora się nieszczególnie przydatne. Dodatkowo zegarek jest bardzo lekki (36 g) i dobrze leży na nadgarstku

Forerunner 45 oferuje wsparcie dla szeregu dyscyplin sportowych (w tym nowość – pomiar tętna z nadgarstka w wodzie!). Sama obsługa jest intuicyjna, więc bez większego problemu da się – nawet bez instrukcji obsługi – skonfigurować podstawowy profil oraz informacje, które będą pojawiały się na wyświetlaczu podczas treningu.

Oprócz śledzenia GPS i pomiaru tętna wraz z wyodrębnieniem stref biegowych zegarek oferuje pomiar innych, podstawowych wskaźników treningowych jak tempo, dystans, minutnik i stoper oraz pułap tlenowy. Z poziomu zegarka możemy nawet ułożyć prosty interwał. Podobnie, jak model 945, także i ten zegarek współpracuje z platformą Garmin Connect.

Który z omawianych zegarków jest lepszy? Nie ma prostej odpowiedzi. Model 945 to wybór dla zaawansowanych sportowców, którzy cenią sobie dostęp do dużej ilości danych i posiadają wiedzę oraz doświadczenie, które pozwala je przeanalizować oraz wyciągnąć wnioski. Z kolei Garmin 45 to świetny wybór dla osób, które szukają sportowego zegarka z pomiarem tętna i GPS-em, ale nie chcą zagłębiać się w dziesiątki wykresów i tabel. Oba modele zostały także świetnie wykonane i trudno im cokolwiek zarzucić, jeśli chodzi o wykorzystane materiały, czytelność interface’u lub zakres oferowanych rozwiązań.

Więcej informacji o zegarkach Garmin na stronie: https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/zegarki-sportowe-garmin-jakosc-ktora-sie-oplaca,n,1000271979.html

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments