Strona główna Dzieje się Sport Zawodnicy Azymutu z workiem medali

Zawodnicy Azymutu z workiem medali

0

Pabianicki zespół wziął udział w jesiennej rundzie klubowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Rzeszowie i odniósł nie lada sukcesy.

W programie imprezy rozgrywanej na terenach Politechniki Rzeszowskiej był bieg nocny, bieg średni oraz sztafety. W klubowych pokoleniowych sztafetach, gdzie biegali zawodnicy od 11 do 45 lat, nasi zawodnicy zajęli 9. i 14. miejsce.

Natomiast w biegach indywidualnych było jeszcze lepiej. Julia Krempińska zdobyła dwa złota, Jan Sztranek i Tomasz Pabich po dwa srebra, Maria Pabich oraz Katarzyna Konc po srebrze i brązie, Maciej Sztranek sięgnął po złoty medal, a Dawid Kalisiak dorzucił od siebie brązowy.

W klasyfikacji klubowej Azymut zajął piąte miejsce ustępujące jedynie ekipom z Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Łodzi.