Strona główna Aktualności Z miasta Zatorze: ulic gruntowych jest tu coraz mniej (ZDJĘCIA)

Zatorze: ulic gruntowych jest tu coraz mniej (ZDJĘCIA)

1
Ulica Łukowa
Zdecydowana większość zaplanowanych na ten rok remontów pabianickich ulic dobiegła końca. Roboty były prowadzone w różnych częściach miasta, m.in. na Zatorzu.

Jeszcze dwa lata temu przeważały tam drogi gruntowe. Dzięki miejskiemu programowi ich likwidacji, dotyczącemu zresztą nie tylko tego osiedla, mieszkańcy stojących przy nich domów przestali chodzić po dziurach oraz brnąć błocie. I chociaż nie dotyczy to, niestety, wszystkich (część nadal z utęsknieniem czeka na utwardzoną nawierzchnię), pozytywnych efektów realizacji programu nie sposób nie zauważyć.

Jak wygląda on w liczbach, jeśli chodzi o Zatorze? Z danych Zarządu Dróg Miejskich wynika, że w ubiegłym roku asfalt został położony na osiemnastu ulicach, a od wiosny bieżącego – na ośmiu. W tym sezonie bitumiczne nakładki „dostały”: Żytowicka, Piątkowska, Cisowa, Glebowa, Łukowa, Agrestowa, Owocowa i Jałowcowa.

Ulica Piątkowska

– Po Wszystkich Świętych firma Włodan, która wykonywała dla nas te prace utwardzi jeszcze ulicę Łączną. Na tym osiedlu będzie to już ostatnia przed nadejściem zimy – poinformował Cezary Dobrosz, kierownik działu inwestycji i utrzymania pasa drogowego w ZDM (w listopadzie asfalt pojawi się jeszcze na Trawiastej, na Klimkowiźnie – przyp. red.).

Perspektywa kontynuacji robót jest. Na szczęście, bo chociaż w ciągu minionych dwóch lat zrobiono niemało, ulic z nawierzchnią gruntową nadal nie brakuje. Najwięcej pieniędzy pochłonie Dereniowa, którą wstępnie wyceniono na 800 tys. zł. Pozostałe są krótsze i koszt ich utwardzenia będzie mniejszy.

– Oprócz Dereniowej zostały nam jeszcze: Cedrowa, Kalinowa, Jodłowa, Klonowa, Jesionowa, Gromadzka, Jaworowa, Akacjowa, Topolowa, Szynkielewska, Nieduża, Rolnicza i fragment Niskiej od Karniszewickiej do Świerkowej – wylicza Cezary Dobrosz.
Ulica Żytowicka
Ulica Jałowcowa
Ulica Cisowa
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego ciągle jest temat tylko zatorza? A może ktoś zainteresuje się ul. Barucha? Od miesiąca śmierdzi kanalizacja. brak utwardzonej drogi, brak chodników czy ta ulica nie interesuje władz miasta? Co trzeba zrobić żeby zainteresować ratusz tym tematem?