Strona główna Na sygnale Kryminalne Zarzuty dla handlarzy dopalaczami

Zarzuty dla handlarzy dopalaczami

8

Elbląscy prokuratorzy wydali postanowienie o przedstawieniu zarzutów trzem pabianiczanom zajmującym się handlem dopalaczami. Dokumenty są już w Pabianicach.

Teraz pabianicka prokuratura musi wezwać trzech handlarzy i przedstawić im zarzuty. – Dotyczą  sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia osób poprzez wprowadzenie do obrotu środka odurzającego – poinformowała nas Jolanta Rudzińska, zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu. – Mamy opinie biegłych, którzy stwierdzili, że sprzedawane przez mężczyzn substancje są szkodliwe dla zdrowia.

Po zażyciu produktu „Pachnący domek” kilkanaście osób zostało hospitalizowanych. Poszkodowani przyznali się do przyjęcia tzw. środków zastępczych, czyli dopalaczy. Spowodowało to zagrożenie życia i zdrowia tych osób. Sprawa sądowa będzie toczyła się przed obliczem elbląskiego sądu. Jeżeli mężczyźni nie stawią się dobrowolnie w prokuraturze, mogą zostać doprowadzeni przez funkcjonariuszy policji.

Natomiast w Lublinie prowadzony jest już proces przeciwko dwójce pabianiczan. Oskarżeni to Jakub G. i Patrycja M. Mają ten sam zarzut, który postawiła prokuratura w Elblągu. Pełnomocnik oskarżonych chce umorzenia sprawy. Twierdzi, że poszkodowani zażyli środki z własnej woli, wbrew ostrzeżeniom na opakowaniu, które mówiły, że produkt nie nadaje się do spożycia. Podczas śledztwa, oskarżony pabianiczan przekonywał, że sprzedawał środki służące do rozstawiania w glinianych misach. Miały zapewniać dobrą atmosferę w domu. 

Wniosek o umorzenie sprawy zostanie rozpatrzony na początku grudnia.

Pabianiczanie są właścicielami blisko 100 sklepów w całej Polsce.

REKLAMA
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale na boga to nie jest do spożywania czy wąchania a tylko do kolekcjonowania na półce w pokojiku jako kolekcja mieszanek chemicznych o wdzięcznych nazwach. Ci handlarze powinni do trybunału praw człowieka się odwołać bo człowiek nie może być obwiniany za czyny innego a w tym przypadku tak jest. To można również powiedzieć że jak ktoś się utopi w wannie w blokach to powinni prezesa wodociągów ścigać za dostarczona wodę do lokalu. Jestem przeciwnikiem dopalaczy ale sprawiedliwość musi być sami zażywaja nikt im tego w pysk nie wpycha zaś za hospitalizacje powinni zapłacić ci co tam się znaleźli. Widać że… Czytaj więcej »

Powiedz zdzisiek, Ty udajesz idiotę czy nim jesteś? Fakt faktem spożyli to gówno na własną odpowiedzialność, tego się nie da zaprzeczyć, ale to nie zmienia faktu, że to gówno nie powinno być w ogóle sprzedawane 😉

TO tym kokiem myślenia to można zakazać sprzedaży wszystkiego nawet cukru i soli bon ktoś zmiesza i sprzeda jako mieszankę cukrowo-solna nie do spożycia a to że ktoś to zażyje z niewiadomym efektem to co mnie to obchodzi ale cóż. A olej silnikowy tez można sprzedać jako preparat kolekcjonerski nie do spożycia i co też ma być sprzedawca ścigany za idiotę szkoda tylko ze za idiotę płaci narud idiota powinien w rynsztoku skonac w agoni i po problemie wielkim. Widać że jedni moga kraść miliony i byc bezkarnymi przestępcami zaś inni nie mogą bo jakaś prokuratożyna i bodaj boże sędzina… Czytaj więcej »

zdzisiek1979 – fakt, nie można karać sprzedawców za idiotyzm kupujących, ale do cholery dopalacze są świadomie sprzedawane jako środki odurzające, tylko pod wdzięczną nazwą „kolekcjonerskie”. I to z premedytacją wymyślili handlarze, aby ominąć prawo, a nie faktycznie jak twierdzisz zaspokoić potrzebę dekoracji mieszkania. Nie rób z siebie kretyna, który o świecie nie ma pojęcia…

zdzisiek1979 – fakt, nie można karać sprzedawców za idiotyzm kupujących,
ale do chole.. dopalacze są świadomie sprzedawane jako środki
odurzające, tylko pod wdzięczną nazwą „kolekcjonerskie”. I to z
premedytacją wymyślili handlarze, aby ominąć prawo, a nie faktycznie jak
twierdzisz zaspokoić potrzebę dekoracji mieszkania. Nie rób z siebie
kretyna, który o świecie nie ma pojęcia…

oczywiście wiadomo gdzie to trafi do ust frajera i tyle ale za co mam go żałować że się truje?
Wiesz ile trucizn można oficjalnie kupić i się otruć a nawet zatruć innych?
Problem w tym że za wszelka cenę chcą ratować śmiecia człowieka śmiecia?
Niech zdycha a za pomoc lekarską powinien być rachunek.

To tak jak z cipsami w szkole zakaz czemu? Co dziecko nie może se kupić gdzie wolność decyzji wyboru? Gdzie? Może zamiast niepotrzebnej religii zrobic dodatkowe zajęcia z W-Fu niech spalają kalorie po tz. nie zdrowym jedzeniu.
Kurna wolne państwo demokracja śmiech na sali.

Ja się pytam, dlaczego elbląska prokuratura zajęła się tą sprawą jako pierwsza a nie pabianicka. wszyscy wokół dobrze wiedzą, gdzie znajdują się obydwa sklepy z dopalaczami, a mimo to nikt nic nie robi. Pytam się !!!

A co jak by amfetamine albo koke nazwac kolekcjonerska i napisac nie do spożycia tylko do postawienia na regale to przeciez to samo czyż nie.