Strona główna Aktualności Z miasta Zarząd dróg unieważnił duży przetarg

Zarząd dróg unieważnił duży przetarg

6
Smugowa

Unieważniono przetarg na remont kilku pabianickich ulic i chodników. 

Przedmiotem zamówienia było wykonanie robót budowlanych związanych z remontem chodników oraz miejsc postojowych i jezdni. Przetarg unieważniono, bo wartość najkorzystniejszej oferty przewyższyła wysokość środków jakie Zarząd Dróg Miejskich miał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 1 mln 680 tys. zł. Zabrakło około 254 tysięcy zł.

Jedna ze złożonych ofert (firma Zakład Remontowo – Drogowy Barbara Wiśniewska z Łodzi) została odrzucona, ponieważ miała rażąco niską ceną, która we wszystkich trzech częściach przedmiotu zamówienia była niższa o ponad 30% od wartości szacunkowej zamówienia brutto.

– W przyszłym tygodniu ogłosimy nowy przetarg. Czekamy na korzystniejsze oferty – wyjaśnił Stanisław Wołosz, dyrektor ZDM.

Oznacza to jednak, że zaplanowane remonty rozpoczną się co najmniej z miesięcznym opóźnieniem. To fatalna informacja, szczególnie dla kierowców jeżdżących ul. Smugową, gdzie na dziurach można urwać koło.

W przetargu chodziło o chodniki i miejsca postojowe na ul. Dolnej (20 Stycznia – posesja 36A – strona północna oraz na wysokości bloku 284 – strona południowa, chodnik na Niecałej (strona zachodnia – ok. 1.254 m²), ulicę Wajsówny 8 (strona północna – ok. 387 m²), ul. Moniuszki (łopatka – strona południowa – ok. 582 ²m, ul. Chłodną (strona południowa – ok. 870 m²), ul. Prosnaka (Ossowskiego – Dolna po stronie wschodniej – ok. 167 m²), ul. Dąbrowskiego (Kochanowskiego – Tkacka po stronie północnej – ok. 615 m²), ul. Tkackiej (Łaska – Dąbrowskiego po stronie wschodniej 0 ok. 712 m²), ul. Próżną (strona wschodnia – ok. 480 m²).

Wymieniona miała być też nawierzchnia na ulicach: Smugowej od Wajsówny do Popławskiej  (ok. 504 m²), na Smugowej od Waltera Jankego do 20 Stycznia (ok. 3100 m²) oraz Brackiej od Nawrockiego do 20 Stycznia (ok. 3.273 m²).

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułW piątek ustawią kronikarza
Następny artykuł„Groszki” drugie w województwie
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Coś mi się tu nie klei, dostali niższą ofertę niż szacowany koszt robót, odrzucili tą ofertę i czekają na lepszą. Na jakiej podstawie w ogóle odrzucili ofertę? W przetargu powinny być kryteria jakościowe wykonanej roboty, jeśli wykonawca za zaoferowaną kwotę nie wykona usługi zgodnie z kryteriami to zapłata nie należy się.

Jak było taniej to tylko sie cieszyć jeżeli oferta spełniała resztę kryteriów. Ciekawe czy nie kryje się za tym jakiś przekręt na ustawienie przetargu

Skoro spartolili Próżną (też było najtaniej), to Władze wyciągnęły, jak widać, wnioski. Nie zawsze tanio znaczy dobrze. Ciekawe jak się ma sprawa gwarancji z Próżną? Sprawa się pewnie jeszcze ciągnie na zasadzie – to nie wina wykonawcy, bo nabył lipne materiały; to nie wina sprzedawcy, bo otrzymał z fabryki lewy materiał? Ciekawe. 🙂
Dobrze, że ten dodatkowy miesiąc w oczekiwaniu mieszkańców na nową nawierzchnię nie przypadł w jakieś typowo błotniste pory roku!

Teraz Wiśniewska złoży z wyższą ceną i wygra przetarg – ot, taka będzie oszczędność. Dlatego się nie odwoływali. Zapłacą podatnicy.

a dlaczego nie łatają 20 stycznia smugowej i innych ulic na bugaju już prawie maj!!! od zimy nie mieli czasu na przetargi?