Kadra PTC pojechała do Bełchatowa, aby walczyć o medale. W sumie udało się ich zdobyć kilkanaście.

Na starcie fioletowi wystawili czternastu młodzików oraz jednego kadeta. Indywidualnie, w kategorii młodzików zdobyli oni cztery złote krążki, które zawisły na szyjach Piotra Ludwiczaka (57 kg), Kacpra Sobczyka (68 kg), Miłosza Domagały (75 kg) oraz Juliusza Nowaka (85 kg).

Srebrne medale wywalczyli za to Kamil Buldecki (44 kg), Jakub Makowski (48 kg), Adam Cichała (62 kg) oraz Piotr Antoniewski (68 kg).

Natomiast z brązem do domu wrócili Mateusz Jarzębski (44 kg), Krystian Kwiatkowski (62 kg), Borys Miszczak (62 kg), Dominik Uljanowicz (75 kg) oraz Kacper Trębacz (75 kg).

Nieco mniej szczęścia miał Franciszek Gross, który zajął piąte miejsce. Za to jedyny w naszej kadrze kadet – Wiktor Powalski (60 kg) zdołał stanąć na najniższym stopniu podium. Trzeba przyznać, ze fioletowi pokazali klasę, bowiem zaledwie jeden z nich zakończył zmagania poza podium.

Były to już ostatnie w 2018 roku zawody dla pabianickiego klubu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku podopieczni PTC będą odnosili kolejne sukcesy.