Strona główna Sport Sporty walki Zapaśnicy z medalami w Radomiu

Zapaśnicy z medalami w Radomiu

0

Podopieczni PTC wzięli w zawodach II Rzutu Ligi Zapaśniczej dla dzieci i młodzików w stylu klasycznym.

W kategorii dzieci zawodnicy pabianickiego klubu wywalczyli 6 złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Łukasz Jarzębski (kat. 32 kg), Tomasz Olejniczak (kat. 38 kg), Kamil Buldecki (kat. 39kg), Mateusz Jarzębski (kat. 40 kg), Franciszek Tokarczyk (kat. 54kg) oraz Borys Miszczak (kat. 55 kg).

Srebrne medale zdobyli: Franciszek Gross (kat. 40 kg), Marcel Jarczyński (kat. 41 kg), Adam Leska (kat. 42 kg), Adam Cichała (kat. 46kg), Marcel Chrzęst (kat. 54 kg) oraz Hubert Szczech (kat. 55kg). Natomiast z brązem wrócili: Piotr Jarzębski (kat. 30 kg), Szymon Zaremba (kat. 32 kg) oraz Adrian Drzewiecki (kat. 46 kg).

W kategorii młodzików PTC zdobyło cztery medale. Jedyny brąz wywalczył Emil Lenard (kat. 35 kg). Natomiast trzy brązowe krążki zdobyli Dominik Ulianowicz (kat. 59 kg),  Kacper Trębacz i Szymon Szablewski (85 kg). Kadra naszych młodzików wystąpiła w okrojonym składzie, ze względu  na zbliżające się Mistrzostwa Polski Młodzików.

Wszystkie medale pozwoliły PTC na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Zmagania zakończyliśmy za Olimpijczykiem Radom.