Podopieczni PTC pojechali na Puchar Polski Kadetów, będący zarazem eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zdołali pokazać się z dobrej strony.

Do stolicy Polski zjechało się 211 zawodników z 49 drużyn z całego kraju. Pierwszy medal dla fioletowych zdobył najmłodszy w naszej kadrze Piotr Ludwiczak, walczący w kategorii 55 kilogramów. Zaczął on od porażki, ale później wszystko poszło zgodnie z planem. Wygrał on w sumie 5 walk na plecy lub przez przewagę techniczną. W małym finale pokonał Kamila Pieniaka KS Sobieski Poznań, zdobywającym tym samym brązowy medal.

Jeszcze lepiej od Piotra poradził sobie Mateusz Kłębowski, rywalizujący w kategorii 80 kilogramów. Po roku przerwy od walk powrócił jednak do zmagań i to w jakiej formie. Pomimo tego, że trafił do bardzo mocnej grupy, wygrał on 4 bardzo trudne walki. Wyrazy szacunku należą mu się szczególnie za to, że pokonał faworyta do medalu – Dawida Mkrtchyana z Unii Racibórz, którego położył na plecy już w 50. sekundzie walki. Ostatecznie Mateusz sięgnął po złoty medal.

Niestety, poza podium uplasował się brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który zajął dopiero 8. miejsce. Szymon Pusz został sklasyfikowany 25. miejscu, Igor Saktura na 19. miejscu, Julian Nowak na 13. miejscu, a Kacper Trębacz na 14. miejscu.

PTC z dorobkiem dwóch medali zostało sklasyfikowane na szóstym miejscu w klasyfikacji drużynowej.