Strona główna Sport Sporty walki Zapaśnicy brylowali na Mazowszu

Zapaśnicy brylowali na Mazowszu

0

Zawodnicy PTC Pabianice pojechali na otwarte mistrzostwa Mazowsza i do domu wrócili z workiem medali.

Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach. Wśród juniorów najlepszy był Mateusz Domagała (130 kg), który wygrał wszystkie swoje walki, trzykrotnie kładąc rywali na łopatki. Drugie miejsce zajął Przemysław Raźny. Za to kategorii kadetów srebrny krążek wywalczył Wiktor Powalski (55 kg).

Jednak prawdziwe medalowe żniwo PTC zgarnęło w kategorii młodzików. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 11 krążkach. W ich skład zdobyczy weszły 4 złote medale zdobyte przez Miłosza Domagałę (68 kg), Juliusza Nowaka (85 kg), Tomasza Sobczyka (62 kg) oraz Piotra Ludwiczaka (55 kg), dwa srebrne wywalczone przez Jakuba Makowskiego (44 kg) i Artura Pika (68 kg), a także pięć medali brązowych zdobytych przez Kamila Buldeckiego (44 kg), Szymona Pusza (52 kg), Piotra Antoniewskiego (75 kg), Borysa Miszczaka (62 kg) i Mikołaja Jezierskiego (48 kg).

Miejmy nadzieję, że obecna dobra forma zostanie przez naszych zawodników utrzymana.