Strona główna Aktualności Z miasta Zakaz sprzedaży sześciu leków. Wśród nich syropy z Aflofarmu

Zakaz sprzedaży sześciu leków. Wśród nich syropy z Aflofarmu

9
Główny Inspektorat Farmaceutyczny postanowił wstrzymać obrót leków, które zawierają w swoim składzie fenspiryd. Na liście znalazł się również ten produkowany przez koncern farmaceutyczny z Pabianic.  

Decyzja została wydana w poniedziałek i łącznie dotyczy sześciu produktów stosowanych w walce z przeziębieniem: Pulneo, Fosidalu, Fenspogalu, Eurespalu, Eurefinu i Elofenu.

Producentem tego pierwszego, w postaci syropu dla dzieci i dorosłych, jest Aflofarm. Lek można kupić bez recepty. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, wskazanie do stosowania Pulneo to leczenie objawowe (kaszlu i odkrztuszania) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. Zamieszczono też informację, że Pulneo zawiera fenspiryd, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela, zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych i nadmierne wydzielanie. A właśnie obecność tej substancji w syropie i pozostałych lekach spowodowała wstrzymanie ich sprzedaży. Jak podał portal mgr.farm, „badania niekliniczne w zakresie zarejestrowanych wskazań doprowadziły do wniosku, że (…) lek bardziej szkodzi, niż leczy”. 

Decyzja dotyczy wszystkich dawek produktów. W przypadku tego, który wytwarza Aflofarm to Pulneo o smaku coli 2 mg/ml, Pulneo 2mg/ml i Pulneo 25 mg/ml.

Wstrzymanie obrotu lekami nastąpiło to tym, jak francuska firma Les Laboratoires Server, która ma powolenie na dopuszczenie do obrotu leku Eurespal poinformowała o wycofaniu go z obrotu. Taką samą decyzję podjął wtedy Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

9
Dodaj komentarz

1600
6 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zenek

Jaki lek ? Przecież to suplement diety !

mki

ty jesteś suplement, suplement człowieka

Ikarum

Badania nie kliniczne? A jeśli kliniczne wykażą że jednak nie zagrażają zdrowiu?
Ciekawe jakie odszkodowania zostaną przyznane za poniesione straty.

MST

Ufff już by można było pomyśleć, że wycofują słynny Thiocodin.

krawiec

wcześniej mieli problem z nieuczciwą reklamą a teraz takie rzeczy.

Adenina

Tu nie chodzi tylko o leki produkowane przez Aflofarm, ale ogół leków zawierających substancję czynną jaką jest fenspiryd produkowanych przez kilka różnych firm.

Romi

To ze jest produkowane
coś z farmaceutyczna jakością
Nie jest gwarancją
ze jest dla ludzi
Bezpieczne i zdrowe .
Jest tylko produkowane na lini produkcyjnej
I tyle .
Minie 10 lat zanim ludzie to zrozumieją

Zenek

Przestańcie wreszcie truć swoje dzieci tymi pseudofarmaceutykami lub, nie daj Boże, antybiotykami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mki

„nie wzywaj imienia imienia pana boga nadaremno” – zapomniałeś o dekalogu tym krzykaczu ? , ale wy tak macie, stosujecie tylko to co wam odpowiada i akurat pasuje , cynicy