Strona główna Nie przegap Zaczął się nabór do przedszkoli. Dla nowych dzieci nie więcej niż 550...

Zaczął się nabór do przedszkoli. Dla nowych dzieci nie więcej niż 550 miejsc

1
Przedszkoli podlegających magistratowi jest dwanaście, miejsc dla dzieci, które jeszcze tam nie uczęszczają, od 500 do 550. Czy to wystarczająca liczba, okaże się po zakończeniu naboru. 
Ruszył wczoraj. Pierwszy etap dotyczy tych, które rozpoczęły już wychowanie przedszkolne – deklarację o chęci jego kontynuacji rodzice mogą składać do 15 lutego. Rekrutacja nowych przedszkolaków potrwa od 28 lutego do 15 marca.

Tydzień później (22 marca) zostaną wywieszone listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci, zgłoszonych w deklaracjach o kontynuację tej edukacji. Na pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola rodzice będą mieli 3 dni, tj. od 25 do 27 marca. Jeśli chodzi o nową rekrutację, ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych przedszkolaków jest przewidziane 2 kwietnia.
– We wniosku do przedszkola można wskazać maksymalnie trzy placówki, w kolejności preferencji. Nie warto więcej, dla zwiększenia szansy, gdyż nie zostaną rozpatrzone – wyjaśnia Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w pabianickim magistracie.
Prawdopodobieństwo otrzymania miejsca w przedszkolu zwiększa się, jeśli do placówki chodzi już rodzeństwo dziecka, ono samo uczęszczało do miejskiego żłobka, mieszka nie dalej niż kilometr od przedszkola, jest wychowywane przez rodziców (lub jednego rodzica), którzy pracują, uczą się w trybie dziennym, prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne, a deklarowana przez nich liczba godzin pobytu dziecka w placówce wynosi 8 lub więcej.
– Teoretycznie jeśli spełnia ono warunki, może być zakwalifikowane do trzech przedszkoli. Dlatego ważne jest, aby rodzice potwierdzili w terminie jedno wybrane przedszkole i nie blokowali miejsca w pozostałych – dodaje naczelnik.

W tym roku szkolnym do pabianickich przedszkoli, których organem prowadzącym jest magistrat uczęszcza około 1950 dzieci.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanin poszkodowany w tragicznym wypadku
Następny artykułChodnik nie dla pieszych. Podobno przez śnieg. Ale leżą tam odłamki cegieł…
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może by w 21 wieku składać te zgłoszenie elektronicznie
Żeby wykluczyć z automatu skladanie wiekszej ilosci wnioskow i blokowanie miejsc