Strona główna Aktualności Za kilka dni boisko będzie oddane do użytku

Za kilka dni boisko będzie oddane do użytku

4
Przy II LO trwają prace wykończeniowe przy boisku wielofunkcyjnym. Ma być gotowe na początek roku szkolnego.

Boisko służące zarówno do gry w siatkówkę jak i koszykówkę o nawierzchni poliuretanowo-gumowej niebieskiej i czerwonej po bokach jest długie na 26 metrów i szerokie na 14 metrów. Wokół będą rozmieszczone chwytacze do piłek.

– II LO przeszło już wiele remontów począwszy od sanitariatów poprzez korytarze, schody, natryski, wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania i przyłączenie do ciepłowni miejskiej -mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – Były remonty sali gimnastycznej, ogrodzenia i montaż nowej bramy. Teraz dobiega końca budowa zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego. Przyszłościowo powinna tu jeszcze powstać siłownia zewnętrzna dla uczniów.

Z nowego boiska cieszy się również dyrektor liceum – Krzysztof Zajda. Zaznacza, że jego uczniowie mają dodatkowe zajęcia z siatkówki i piłki nożnej finansowane przez Ministerstwo Sportu.

– Przepisy oświatowe zmuszają dyrektora szkoły do udostępnienia uczniom boiska na świeżym powietrzu – mówi. – Do tej pory takiego nie mieliśmy. Teraz będzie prawdziwe i profesjonalne boisko, które długo nam będzie służyć.

Koszty projektu i budowy boiska wyniosły w sumie niemal 385 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I tak oto mistrz Geppetto po godzinach dorobił jeszcze dwie figurki raczej mniej udane. Przy nich Jim Carey nie miałby szans na główną rolę w 'Kłamca, kłamca’.

Ale fotografii nie zabraķło. To się nazywa specjalista. Gdzie się nie pojawi tam wszystko spie.dolone. A most na Grota to bedzię nr.1

Dokładnie jak z twoimi wpisami. Gdzie się nie pojawią tam zawsze spie.dolone.
Jęstęś nr 1 tego forum.

Szefie tartaku komentarz W PUNKT. Habury nie znam, ale będąc pracownicą liceum prawdę słyszało się od naczelnego tylko wtedy, kiedy się pomylił.