Strona główna Aktualności Polityka Z ziemi greckiej do Polski

Z ziemi greckiej do Polski

78
Tomasz Pierzchała i Krzysztof Ciebiada

Dwóch pabianiczan znalazło się w zarządzie Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie.

Nad rozwojem stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecką oraz ochroną i popieraniem polskich interesów gospodarczych w Grecji, a także greckich interesów gospodarczych w Polsce będą czuwali – Krzysztof Ciebiada i Tomasz Pierzchała.

Działacze pabianickiego PiS znaleźli się w 9-osobowym zarządzie, który wybrany został podczas Zgromadzenie Założycielskiego zwołanego na początku grudnia. Zostali wiceprezesami. Lista członków władz statutowych nie budziła wątpliwości i została zaakceptowana przez Krajową Izbę Gospodarczą. Aktualnie trwa przygotowywanie odpowiednich dokumentów potrzebnych do rejestracji izby w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak udało nam się ustalić, nowo powstała izba będzie prowadzić również działalność zarobkową. Jednak jak zaznacza Krzysztof Ciebiada, na tę chwilę jego działalność w izbie jest na zasadzie non-profit.

– Mało tego, jako członek izby muszę płacić składki – podkreśla wiceprezes.

Przypomnijmy, że na linii Polska-Grecja aktywnie działał były wiceprezydent Pabianic, a obecnie senator Maciej Łuczak z PiS. Nawiązał współpracę z wiceburmistrzem gminy Zakintos. Delegacja z greckiej wyspy gościła w Pabianicach. Dzięki inicjatywie podjętej przez wiceprezydenta Łuczaka, grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Gdańskiej we wrześniu 2015 roku odbyła staże i praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach greckich związanych z hotelarstwem, gastronomią jak i logistyką.

 

Bilateralne izby handlowe – izby handlowe dwustronne (stąd nazwa „bilateralne”) zajmujące się zagadnieniami handlu zagranicznego. Są one organizowane w celu poparcia wymiany towarowej między krajem, w którym izba zostaje utworzona, i krajem, z którym rozwój stosunków ma popierać. Przykładem takiej izby mającej siedzibę w Polsce jest np. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Duże znaczenie bilateralnych izb handlowych dla rozwoju obrotów towarowych powoduje, że liczba ich stale wzrasta i dochodzi nawet w niektórych krajach do kilkudziesięciu.
Oprócz propagowania wymiany handlowej między określonymi krajami, izby bilateralne organizują sądownictwo arbitrażowe, spotkania przedstawicieli władz z przedsiębiorcami, konferencje oraz wizyty handlowe, współpracują z konsulatami i ambasadami, jak również kojarzą kontrahentów (importerów i eksporterów) oraz udzielają informacji o możliwościach prowadzenia handlu za granicą (żródlo: Wikipedia)
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Chlopaki z pisu dla fety widać zrobią wszystko…

Rozwiń skrót non-profit.

Panie Różycki, Pan mi powie czy i po jakim czasie mozna dostac odprawe ustepujac z takiego stanowiska? Czy tam jest jakas umowa o prace?

Doprawdy przypisywanie mi każdego komentarza na EPAinfo czy innych forach jest równie zabawne jak telefony od znajomych którzy mnie o tym informują. Urocze są też podchody prowadzone przez różnej maści zamaskowanych forumowych osobników, to jak rozumiem takie amatorskie śledztwo ? To musi być pasjonująca rozrywka!!! Gdzieś między brydżem z dziadkiem a brakiem papieru w toalecie zaraz PO. Jeżeli jeszcze do kogoś nie dotarło to takie manewry spływają po mnie jak po kaczce 🙂 Jeżeli chodzi o treść artykułu to w sposób rzetelny pokazuje zdrową kreatywność i chęć do działania polityków pabianickiego PIS.Jeżeli chodzi o odprawy to warto zapytać np. radę… Czytaj więcej »

Pan jest dość otwarty na posty. Zapytam jakie ma Pan wykształcenie? Czy to tajemnica radnego? Bo słyszałem, że…………. niechętnie Pan o tym mówi. Tak jak Pana przełożony Ciebiada.
Proszę rozwiać wątpliwości.

Cóż za dawka subtelnej ironii 🙂 Proponuje zmienić towarzystwo na takie , które nie plotkuje za plecami. Zachęcam również do zerwania zaściankową nieśmiałością, wtedy by się Pan/Pani dowiedział(a), że mam wykształcenie średnie czyli takie pomiędzy Albertem Ensteinem a Profesorem Miodkiem i dokładnie takie samo jak Bill Gates. Nie wiem jakie są Pana(i) możliwości intelektualne ale z znalezieniem takiej informacji poradziłby sobie nawet członek nowoczesnej i to bez problemu. W Pabianickim PiS nie ma podległości, którą tak uszczypliwe chciał Pan/ Pani pokreślić zawsze decyduje zespół i zawsze jest to poprzedzone długą rozmową na argumenty. Tych kilku radnych, którzy chcieli narzucać własne… Czytaj więcej »

ojojojojojojojoj……… Krótkie pytanie a odpowiedź? Elaborat pisany z najbliższymi przez całą noc. Przepraszam, że się Pan tak mocno tym pytaniem przejął i zdenerwował.
Ale z Pana wywodu wynika pytanie następne. Skoro w PiSie nie ma podległości (hahaha) i jest Pan wykształcony na równi z Ciebiadą to dlaczego on dostał stołek dyrektorski już w kolejnej spółce a Panu nie dali? Czemu Pan radny jest gorszego sortu niż Ciebiada? A może ma Pan………………?

Wie Pan w moim ciekawym życiu próbowali mnie wyprowadzić z równowagi bez efektu również ludzie inteligentni więc sam Pan rozumie, że Pan tym bardziej nie ma szans. Jestem również całkowicie pewien, że pierwsze posty tworzył Pan wycinając litery z gazety i przyklejał je do monitora. Długo to trwało zanim ktoś Panu wyjaśnił, że to nie tak działa ? Ja chciałem miejsce w zarządzie ŁARR, MZK, ZWIK czy PCM ale niestety tam wszystkie miejsca są zajęte od dawna przez PO i strategiczne przystawki za pieniądze. To oczywiście żart ( z wyjątkiem faktów o PO i przystawkach). Jak mocno musiało Panem życie… Czytaj więcej »

A maturę pan masz czy nie masz?

Oczywiście, że mam.
Mama wie, że (t)omaszek korzysta z internetu ?

Panowie z PiSu i to z całego kraju – dlaczego wy zawsze odpowiadacie w stylu „PO też tak robiło”? Pytam zupełnie poważnie, bez żadnych aluzji

Ja też odpowiem bez aluzji, nie przypominam sobie swojej wypowiedzi w stylu ” PO też tak robiło”. Pozdrawiam

A powyższe pisanie o ŁARR oraz Prezydencie Mackiewiczu? Naprawdę nasza klasa rządząca będzie lepiej oceniania jak przestanie co chwile odnosić się do swoich przeciwników 🙂

A to proponuje prześledzić całość hejtowej polemiki kierowanej pod moim adresem 🙂 zamiast wyciągać pojedyńcze zdania i budować na nich swoje teorie. Tym bardziej, że akurat pod tym tematem nie odnosiłem się do Prezydenta Mackiewicza.
Zdaje się, że krucjata bierze w łeb a od nadmiaru informacji w miejskim biurze propagandy zaczynają płonąć styki.
Spokojnie jestem tutaj cały czas i nigdzie się nie wybieram.
Możecie się śmiało przegrupować. Poczekam

Panie Piotrze i po co te uszczypliwości? Nie jest mi po drodze z PiSem krajowym, ale nasz miejski nawet mi sie podoba. Ale widzę, że zawsze trafi sie czarna owca. A w Urzędzie Miejskim byłem chyba 2 razy.

Dla chłopaków z brs peło niedługo braknie spółek z radami nadzorczymi, ale skład zawsze można poszerzyć o nowoczesnego członka …

tak trzymać popieram

Super inicjatywa

Czy w Pabianicach już niema ludzi kompetentnych

jeden i drugi mniemam myśli o sobie ja to „prawdziwy człowiek renesansu”

Brawo Ciebiada! Wreszcie na właściwym miejscu!
Nikt tak dobrze nie potrafi UDAWAĆ GREKA!!!
Pokaże im jak doprowadzić firmę krawiecką do upadku, jak bez matury zostać dyrektorem od geotermii albo hycnąć na stołek w pge nie mając pojęcia o niczym.
Opowie im jak znaleźć się na liście 1000 misiewiczów i jak w rok oddać władzę
w Pabianicach.
Typowy towar eksportowy PiSu!
Brawo senator, wspaniały pomysł do skompromitowania geszefciarskiego Krzysia!!

Nie pisz czlowieku czegoś czego nie wiesz ,facet ma mature i obyś tak pracował i pokazywał sie jak on to bedziesz dobry narazie szczekasz i nic wiecej ci nie zostąło

Oj tak zdobył maturę w tamtym roku w wieku lat 50, naprawdę olbrzymi sukces.

Facet ma maturę!
Ale fachowiec, nadaje się.
Na każde stanowisko … z pisiowego nadania.

Krzysztof Ciebiada co on już miał nie robić skoczek z niego straszny a jedyne co na razie osiągnął to można w toalecie spuścić ale ważne że mu się kasa zgadza

Wow, zaślepiony malkontenctwem Bobie zadaj sobie trochę trudu i rozszyfruj obce ci słowa non-profit.

na pierwszym planie własne korzyści

Psy szczekają karawana jedzie ,dalej
Panie Krzysztofie nie przejmowac sie nierobami ,ktorzy w urzedzie hejtują

Panie „flustrat”.
A ja nawet celowo zostałem w urzędzie na weekend, żeby pochwalić tak trafny wybór pana krzysia.

No hejterki zbliża się 15:00 czas zamknąć Urząd i do domu pomarudzić jak to żeśta się dziś na tyrali. Jednej to się nawet paznokieć złamał. Robicie na koniec zestawienie dla pryncypała kto ile hejcików zamieścił ? Łoj będą chyba premie za zaangażowanie.

No to zostałem po godzinach.
I nawet paznokcia nie złamałem. 🙂

Snujesz fantasmagorie jak ten wasz antek, pisiowy siurku.

Nie ma to jak komentarze mamlasów.

Ze swoją wiedzą niedługo żeby wam
du…ka nie zmarzły będziecie palić w piecu pismami ze zwiku o podwyżkach
wody,

Sto razy lepszy Ciebiada, która dorobił się własną pracą i dopiero poszedł do polityki niż taki Grześ, który zaczynał karierę od noszenia teczki za Biernatem.

Pabianice i okolice są pełne domów zamieszkałych przez podobnych Ciebiadzie ciężko pracujących na swój sukces ludzi.

Działalność non-profit na razie, a później będą profity ?

Tiaaa.
Ciężko pracujących, tak jak pan krzysiu …

Sorry taki mamy klimat, brak matury i chęć szczer robi z ciebie……………..
Feliksiński jako dr nauk się nie załapał, a szkoda.

Ponieważ z treści większości postów wynika, że ich autorzy nie zadają sobie trudu czytania tego co komentują może dobrą praktyką okaże się wklejanie artykułów do komentarzy 🙂 Choćby w odcinkach ? ” Bilateralne izby handlowe – izby handlowe dwustronne (stąd nazwa „bilateralne”) zajmujące się zagadnieniami handlu zagranicznego. Są one organizowane w celu poparcia wymiany towarowej między krajem, w którym izba zostaje utworzona, i krajem, z którym rozwój stosunków ma popierać. Przykładem takiej izby mającej siedzibę w Polsce jest np. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Duże znaczenie bilateralnych izb handlowych dla rozwoju obrotów towarowych powoduje, że liczba ich stale wzrasta i dochodzi nawet… Czytaj więcej »

Panowie dobra robota nie przejmujcie sie tymi flustratami ktorzy was opluwają
Tak naprawde niech kazdy z nich wezmie sie tak do roboty i pokaze co potrafi
Dobra robota i fajnie że ktos sie zajmie takimi rzeczami pozdrawiam

Panie Krzysztofie ,niech się pan tymi małymi ludzmi nie przejmuje
Zawsze zazdroś to nasza cecha narodowa
Najlepiej usiąsć i nic nie robić wtedy też by narzekali
Niech się ci krytyce pokażą co potrafią wtedy mozna dyskutować
A tak pochowali sie tchórze i tylko krytykuja

Jaki pan (Krzysztof), taki kram (zyc).
Sami swoi, jak widać …

Pan Ciebiada to nawet fajny chłop. Głosowałem na niego w drugiej turze. Zastanawia mnie jednak dynamika zmian miejsca pracy. Facet prowadzi szwalnie, kandyduje na prezydenta, zostaje dyrektorem w ZECu, a następnie również kierownicze stanowisko w PGE. Teraz dochodzi bądź co bądź całkiem niezła posadka. I niech mi nikt nie mówi, że to przez kompetencje. Gdyby był taki świetny to kariere zrobiłby w dużo młodszym wieku. Wszystko to być może i w pełni legalne oraz uczciwie, ale napewno dające do do myślenia. Do „ABC”- śmiesznie wygląda jak pod każdy komentarzem piszesz o „non-profit”. A tak w ogóle to nikt nie robi… Czytaj więcej »

Zainteresował mnie Pana pogląd na temat kariery ? Czym jest ta kariera w Polskim wydaniu ? W dużo młodszym wieku czyli kiedy ? Może wtedy kiedy karierą było prowadzenie własnego biznesu. Kiedy nikt jeszcze nie słyszał o korporacyjnych systemach zarządzania, mainstreamie, marketingu w obecnej jego formie. W tych czasach to zdaje się jak grzyby po deszczu powstawały szwalnie, komisy, małe zakłady produkcyjno usługowe. To one zdaje się napędzały dobrobyt w regionie. To zdaje się umiejętność prowadzenia takiego biznesu w czasach młodości (Pana Ciebiady) była karierą właśnie ? Gdyby było inaczej to milionerami byliby profesorowie ekonomii a adepci uczelni wyższych nie… Czytaj więcej »

Owszem, szwalnie były na czasie, był to najłatwiejszy biznes. Natomiast kariere na szczeblach kierowniczych w dużych firmach w tamtych czasach również robiono. Co do adeptów uczelni wyższych no to chyba Pan za daleko popłynął 😉

Gratulacje właśnie zyskał Pan nowych zwolenników, którzy dowiedzieli się, że pół życia prowadzili łatwy biznes, nie wyobrażam sobie samopoczucia tych, którzy na tym łatwym biznesie polegli.
O których firmach Pan pisze ? Tych dla, których ( w tamtych czasach) na rękę była likwidacja np. wydziałów PG w Komendach Policji ? Poznałem kilku tłustych Prezesów z tamtych lat i okoliczności kilku karier w takich firmach właśnie.
Długo by opowiadać.
Popłynąłem z adeptami ? Zachęcam do odwiedzania np. targów pracy.

Szanowny Panie, akurat jestem całkiem na czasie z adeptami uczelni wyższych i zapewniam Pana, że jak ktoś coś sobą reprezentuje, ma coś w głowie to i dobrą pracę bez problemu znajdzie. Chyba, że mówimy o ludziach po takich kierunkach jak historia sztuki czy uczelniach typu Cosinus lub Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna w Pabianicach. Wtedy może być naprawdę trudno. Spojrzałem na Pana oświadczenie majątkowe, w końcu majątek jest też wyznacznikiem tego co ktoś osiągnął. Emerytura w tak młodym wieku więc mniemam, że służby mundurowe. Następnie stosunkowo małe dochody z firme sprzątającej oraz likwidującej szkody. Pan wybaczy, nie jest Pan synonimem sukcesu.… Czytaj więcej »

Wie Pan nie każdy ma tyle motywacji i takie zaplecze żeby kończyć topowe czy wręcz establishmentowe uczelnie. Tak się Pan rozpędził, że podzielił Pan adeptów na tych wybitnych bo przecież z uczelni z górnej półki i na tych wybrakowanych bo ze szkół komercyjnych. Jeżeli już mam dzielić ludzi to wolę na takich co potrafią i na takich co nie potrafią. Nie ma szkół uczących talentu albo predyspozycji. Ocenianie dorobku po oświadczeniu majątkowym jednoznacznie świadczy o Pana kręgosłupie. Pomijam fakt, że moje marne zarobki do który Pan z takim zaangażowaniem dotarł i tak są sporo wyższe niż adeptów renomowanych uczelni po… Czytaj więcej »

podobno pan Krzysztof ma zostać również doradcą nowego Prezydenta USA Donalda T do spraw strategii w zakresie energii – o ile przystanie na to prEzes Jarek – wadzi mu to imię nowego wodza USA

Widzę że służby Mackiewicza jak zawsze opluwają ,obywateli
To jest właśnie Grzesia metoda ,brawo

Jakie służby, żałosny człeku.
Większość ludzi jednak myśli samodzielnie.
W przeciwieństwie do ciebie.

Panie Krzysztofie ,psy szczekają ,karawana jedzie dalej
Niech się pan nie przejmuje tymi nieudacznikami ,to ludzie od małego grzesia tak na pana pisza zle
Mały Grzesiu zawsze msci sie na ludziach którzy go krytykują

Na portalu gazeta.pl tekst o reakcji Prezesa PiSu na protesty przed CKD w Łodzi. „Widać tam twarze osób specjalnej troski” mówi Kaczyński. A na zdjęciu nr 7 twarz znanego nam skądinąd Ciebiady! No to Prezes podsumował pracownika miesiąca z PGE. Ale jaja!

Cała prawda o mnie jestem zdruzgotany!!! jak ty dotarłeś do tych ściśle tajnych informacji ?
Zajrzałeś na stronę urzędu gdzie informacje o moich kredytach, pensji jest powszechnie dostępna ? Jaki rozmach jaka finezja, chyba sobie pierdanknę na ścianie ołtarzyk z twoim postem. Hahahaha. chylę czoła i liczę, że w końcu wyjaśnisz skąd się biorą kręgi w zbożu.

Kolejni fachowi misiewicze na stanowiskach.
Słuszną linię ma nasza władza, ludowa.
Pisiowi, tak trzymać!

Nie dziw się.
Oni tak mają.
Szkoła szefernakera …

Celnie tego pana podsumowałeś.
A jego odpowiedź, reakcja, wciąż niezmienna.
Pełna głupawej, bezrefleksyjnej ironii.
Oczywiście, nie na temat.
Niestety nie jestem tym specjalistą, by ocenić taki przypadek.

Czytając Pana błazenady ciężko pozbyć się wrażenia, że oto wyczerpał Pan w jednej wypowiedzi wszystkie znane Panu trudne słowa. Może Pan mieć jednak powód do dumy, to dzięki osobom z Pańskim poziomem intelektualnym, producenci długopisów, kredek czy maszynek do golenia są zmuszeni załączać do swoich produktów instrukcję obsługi a koszyki w marketach muszą mieć wszystkie koła skrętne Głąbuje Pan praktycznie pod każdym z tematów plotąc pierdoły albo koncentrując się na zwyczajnym chamskim, prostym, prymitywnym, buraczanym obrażaniem innych osób. Pana natomiast nie można obrazić ponieważ każde brzydkie słowo funkcjonujące w języku polskim zwyczajnie Pana opisuje. Panie princeofbolec, „nie na temat” to… Czytaj więcej »

Chociaż przysłowia uczą inaczej to czasami, żeby komunikat dotarł do odbiorcy należy się komunikować stosując zrozumiałe dla niego środki wyrazu i przekazu. Trolik kryjący się pod przebraniem niejakiego „ktoś tam of coś tam” dał wiele dowodów na to, że jest życiową miernotą po której życie jeździ walcem jak chce. Próba wejścia na wyższy level dyskusji zwyczajnie mogłaby go zabić. Dyskusja na forum ma to do siebie, że nie jesteśmy w stanie obserwować i wyciągać wniosków z komunikatów poza werbalnych. Dlatego czasami warto używać półśrodków jak pisanie „ty” zamiast „Ty” . Pomijam to, że do kogoś kto wstydzi się własnego nazwiska… Czytaj więcej »

To taka przypadłość byłych policjantów (jeżeli mam dobre informacje) a obecnych radnych, aby wiedzieć wszystko o wszystkich? Może mam jeszcze Panu podać mój adres? Teraz już rozumiem czemu takie plotki o Panu chodzą. Z kulturą u Pana bardzo słabo. W końcu człowiek kulturalny potrafi z klasą odpowiadać na krytykę i natomiast Pan zaczyna już obrażać internautów porównując ich do formy bezosobowej. Nie wstydzę sie swojego nazwiska natomiast nie muszę go każdemu podawać. Natomiast u Pana jako u radnego jest to bardzo miłe. Chociaż będzie wiadomo na kogo głosować nie tylko dzięki krótkiemu hasłu na plakacie wyborczym.

Wie Pan nie żyje w napięciu i nie trzęsę się słysząc pojęcie poprawność polityczna, nie interesują mnie słupki sondażowe, czy wizerunkowe bajery. Nie interesuje mnie jak ludzie zarabiają gdzie pracowali bądź pracują, na co wydają swoje pieniądze, nie śledzę z uporem maniaka oświadczeń radnych i zwyczajnie mnie to nie interesuje. Chyba, że. sprawa tyczy się środków publicznych. Natomiast póki co próbuje Pan przypisać mi cechy, które jak wynika z treści Pana postów wypisz wymaluj pasują do Pana. Jednym słowem zwyczajna wiocha. Brak kultury szanowny Panie myli Pan z dostosowaniem poziomu wypowiedzi do poziomu adwersarzy jak już pisałem czasami trzeba obniżyć… Czytaj więcej »

Panie Piotrze,
Widzę, że dyskusja z Panem to jak rzucanie grochem o ścianę. Pycha przez Pana przemawia. Życzę zdrowia 🙂

Próbuje Pan narzucać swój moralizatorski ton w dyskusji, chce mnie Pan olśnić swoją wiedzą na mój temat w oparciu o oświadczenie majątkowe i wiedzę powszechnie dostępną na mój temat. Próbuje Pan przekonać, że oto jest Pan przypadkowym mieszkańcem, który zajrzał na forum. 🙂 Litości !! Szanowny Panie umoralniać może Pan własne otoczenie, Słucham ludzi którzy maja do powiedzenia coś ciekawego albo potrzebują pomocy, Krytykę przyjmuję od mądrzejszych od siebie. Pan nad czym ubolewam nie wpisuje się Pan pod żadną z tych kategorii. Jestem przekonany, że Pana anonimowość wynika z tego , że należy Pan do urzędowo-politycznego środowiska tego miasta, i… Czytaj więcej »

Jak się nie ma argumentów to tworzy się „pudelki” taki jak Pana wpis. Jeżeli już Pan przywołuje moje nazwisko w poście gdzie wstydzi się Pan własnego to domagam się od Pana przytaczania moich wypowiedzi w oryginale zamiast słodkich pseudointelektualnych pierdów i interpretacji. W żadnym moim poście nie znajdzie Pan zwrotów „Psy od BSR” czy „sługusy Mackiewicza”. Krytyka jest uzasadniona wtedy kiedy krytyk ma określony poziom wiedzy i doświadczenia. Skoro sam Pan pisze cyt „mało mnie interesuje jak podejmujecie decyzje” ciężko Pana traktować inaczej niż zwyczajnego ignoranta. Takim stwierdzeniem informuje Pan wszystkich, że nie ma Pan żadnej wiedzy w temacie, który… Czytaj więcej »

Różycki ma „z góry” wyznaczone zadanie, powtarzać te same brednie, bo może ludzie uwierzą. Czy jest wiarygodną osobą ?

„Analityku” Różycki zapomniałeś wymienić innych zdrajców:
twój kolega Ciebiada podwójny zdrajca, bo zatrudniony bez matury jako Dyrektor w ZEC, a dalej specjalista w PGE. A zdradził wyborców, którym obiecywał pracę.

Czy twoim zdaniem Pierzchała kolega Ciebiady to zdrajca, bo został zatrudniony jako funkcyjny W Zarządzie Dróg i Zieleni Miejskiej ????????????? Pewnie nie, bo należy do PiS ?

nie zabieraj mi nicka!

Pracę załatwił ale dla siebie.

Kilka spraw Szanowny Panie przepisy o ODO nie nakładają na Pana kagańca w postaci zakazu podawania własnych danych. To Pan wola czy Pan je poda czy nie. Podjął się Pan krytyki w określonym temacie jednocześnie chowając się jednocześnie pod płaszczykiem anonimowości. Oczywiście takie Pana prawo tyle, że taka strategia juz na starcie podważa Pana wiarygodność. Swoje posty podpisywałem z imienia i nazwiska zanim dołączyłem do grona tzw. osób publicznych. Jak zapewne Pan zauważył większość zamieszczanych postów ma na celu bicie piany i chęć dyskredytowania bohaterów artykułu a nie odnoszenie się do meritum. Również w Pana poście próżno szukać intencji zmierzania… Czytaj więcej »

Widzę, że trzeba bardziej łopatologicznie. Otóż zapewniam Pana, że ja też mam wujka … itd. Ot, taki niuansik . Poza tym proszę sobie wyobrazić, że mam na co dzień do czynienia zawodowo z Francusko-Polską Izbą Przemysłowo Handlową, i zapewniam Pana i Pańską wiedzę oraz doświadczenie, że CAŁY zarząd tej izby mówi biegle po francusku lub angielsku, najczęściej w obu. Każdy zna też całkiem nieźle historię,Francji, tradycję, kulturę, wzajemne relacje itp. Powinien Pan też wiedzieć, że kontrahenci z Francji przyjeżdżający do Polski nie muszą znać języka, bo właśnie izba przemysłowo handlowa zapewnia im obsługę. Gdyby taki przemysłowiec francuski był witany przez… Czytaj więcej »

Zacznijmy od Pana Artura. XIX wieczni filozofowie i ich dzieła pasjonowali mnie na poziomie liceum. I to głównie ci z drugiej połowy wieku. To miło,że Panowie mówicie po Francusku szkoda tylko, że gdzieś mi uciekł w Pana wypowiedzi bilateralizm. Czy Polscy przedsiębiorcy jadący w ramach tej inicjatywy do Francji też są witani w swoim ojczystym języku ? Czy strzelają focha ? Czyli można powiedzieć, że Francuzi są w tej materii jak Pan Ciebiada ? Ciekawi mnie zatem czy analogicznie do przedstawionych przez Pana doświadczeń tak samo funkcjonują izby Polsko-Chińska, czy np. Polsko-Norweska ? Tam dopiero muszą latać fochy. Smutne jest… Czytaj więcej »

Pan Ciebiada jeszcze jako kandydat na prezydenta Miasta obiecywał miejsca pracy i duńską fabrykę butów w Pabianicach, czemu ten Pan tego nie zrobił? nie załatwił nawet jednego miejsca pracy tylko sobie dwie fuchy…..

Ciebiada nie potrafi się posługiwać językiem polskim. Czego oczekiwałeś?

Szanowna Pani Małgorzato a gdzie ja napisałem , że praca w Fast-foodzie to wstyd ? Proszę o cytat albo o nie dokonywanie nadinterpretacji, treść mojego posta jest widoczna i czytelna Nieśmiało proszę o mniej emocji i więcej dokładności. Żadna praca nie hańbi a to że adepci uczelni wyższych zamiast do pracy „W zawodzie” często i gęsto gasną w szarej rzeczywistości rynku pracy,uważam zwyczajnie za smutne. Jeżeli chodzi a karierę i własnym biznesie to z nijakim Panem „x” poddawaliśmy analizie karierę i biznesu jednej osoby osadzoną w konkretnym czasie. Więc też nie to o czym Pani pisze i o co Pani… Czytaj więcej »

Jacy adwersarze takie standardy.

Szanowna Pani Małgorzato ponieważ Pani post jest chyba jedynym bądź jednym z niewielu w pełni merytorycznych proszę o kontakt na priv przez FB. Chętnie z Panią porozmawiam w z zadanym przez Panią temacie z obu Pani postów.
Pani pytania są poważne więc czuję się również zobowiązany do poważnej z Panią dyskusji.
Pozdrawiam.

Widzi Pan i znów kulą w płot.Pomogę Panu z tym bólem firma którą tak Pan sprawdza jest również firmą sprzątającą. Wystarczy mieć trochę pojęcia o współczesnym rynku pracy i wtedy wujek google nie będzie potrzebny. W tej dyskusji umykają Panu szczegóły takie jak np. ten, że nie mam problemu z Własną transparentnością a jedyne bóle, które mam to te ze śmiechu kiedy ktoś tak jak Pan zachowuje się jak pies goniący własny ogon liczy na to, że uda się mnie zapędzić do konta. 😀 Najwidoczniej jest Pan zbyt mały (wychowanie, środowisko ? ) Żeby zrozumieć, że nie wszystko da się… Czytaj więcej »

Normalnie niewiniątko, prawie się wzruszyłem. 🙂

Wow to Pan już nawet wie lepiej ode mnie gdzie pracowałem ?
Wie Pan jak się nie dostaje czy żebrze o pracę „z urzędu” za zasługi to nie zawsze trzeba skończyć na bezrobociu.
Jestem w stanie zrozumieć , że dla niektórych samodzielność to pułap poza zasięgiem.
Z każdym wpisem utwierdza mnie Pan w przekonaniu jak daleko Panu do rzeczywistości.
Postrzeganie świata z urzędowego punktu widzenia często bywa infantylne.
Lubię te Pana frazesy w stylu „źle się uczyłeś to źle skończyłeś”.

Jak niewiele trzeba żeby wykazać Pana umysłową impotencję Czy to efekt uboczny urzędowego koryta ? Zamówi Pan sobie raporcik dot. firmy i będzie znał jej cały zakres działalności. Może Pan też rozpętać wojnę jak okaże się, ze ta firma robi co innego niż wskazuje na to zapis w PKD. Trzeba być geniuszem z górnej półki żeby nie nadążać za tak oczywistym abecadłem. Zadając pytanie, w którym bezpodstawnie sugeruje Pan jakoby radny kłamał w oświadczeniu majątkowym też pośrednio świadczy o Pana kwalifikacjach do funkcjonowania w przestrzeni życiowej. Przy niewielkim wysiłku dotrze do Pana,że ładuje się Pan pod odpowiedzialność karną. 🙂 Merytorycznie… Czytaj więcej »