Strona główna Aktualności Z miasta Z nami kolejny spacer. Dary z pierwszej akcji trafiły już do uchodźców

Z nami kolejny spacer. Dary z pierwszej akcji trafiły już do uchodźców

0
W niedzielę pabianiczanie kolejny raz spacerowali po Lewitynie w ramach charytatywnej imprezy, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. 

Podczas pierwszego wydarzenia zorganizowanego 20 marca udało się zebrać 11 142,20 zł i 2 euro. Za te pieniądze zakupione zostały produkty spożywcze. Organizatorzy spaceru ze starostwa powiatowego przygotowali 25 paczek, które otrzymali goście z Ukrainy. Paczki do 5 rodzin dostarczył starosta Krzysztof Habura wraz z członkami zarządu powiatu.

Krzysztof Habura odwiedził ukraińskie rodziny

Za drugim razem do puszek wolontariuszy trafiło 5165,29 zł i 20 euro. Środki te ponownie przekazane zostaną na pomoc dla uchodźców. W trakcie niedzielnego pikniku na wszystkich czekały licznie atrakcje. Dla najmłodszych był dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, gry i animacje przygotowane przez pabianickie kluby sportowe. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się wóz z drabiną, którym przyjechali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Ponadto można było zjeść tradycyjny barszcz ukraiński. Nie zabrakło ciast i słodkości przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mogilna Małego i Dobronia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments