Strona główna Aktualności Wzrosły stawki za odbiór odpadów

Wzrosły stawki za odbiór odpadów

3
Mieszkańcy gminy Pabianice będą płacili więcej za wywóz śmieci. Po niemal trzech latach bez podwyżek radni zatwierdzili nowe stawki. Obowiązują od początku lipca.

Wzrost cen dotyczy odpadów segregowanych i niesegregowanych. Jeśli chodzi o te pierwsze, miesięczna opłata została ustalona na 14 zł. Dotychczas wynosiła 9 zł. Ci, którzy wrzucają wszystko do jednego pojemnika zapłacą 28 zł, zamiast wcześniejszych 18 zł.

Ostatnia podwyżka miała miejsce w sierpniu 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że od tej pory gmina Pabianice płaci Eko- Regionowi, która odbiera odpady tyle samo. Umowy z tą firmą są zawierane na dwanaście miesięcy i opiewają na coraz wyższe kwoty.

– Dla mieszkańców ceny się nie zmieniały, bo radni byli przeciwni podwyżkom. Dodatkowy koszt spadał na gminę. Obowiązująca teraz umowa wygaśnie z końcem grudnia. W międzyczasie, prawdopodobnie we wrześniu, ogłosimy kolejny przetarg na wywóz odpadów – wyjaśnia Sylwester Izbicki, kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Gminy Pabianice.

Nietrudno przewidzieć, że usługa znów będzie droższa. Czy od początku przyszłego roku trzeba więc liczyć się z kolejnym wzrostem cen?

– Stawki, które właśnie zaczęły obowiązywać pozostaną aktualne do czasu, aż rada gminy zatwierdzi nowe – dodaje kierownik.

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kaiko

Czyli zrobiła się niezła żyłka złota ze śmieci.

Julian

Jeśli wszyscy płacili by za śmieci z wyrzucających je do kontenerów puszek to cena była by połowę niższa. Miasto czy gmina nie weryfikuje ilości zamieszkałych osób na posesji(mieszkaniu) tylko opiera się na tym co zgłosi lokator. W systemie powinno być czy dana osoba płaci za śmieci w tej gminie czy innej gminie czy w tym mieście czy innym mieście. Jeśli się mylę to nich ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Jak zawsze po kieszeni dostają ci uczciwi.

tesla

zastanawiam się jaki przebieg roczny mają samochody ciężarowe typu śmieciarki ?
większy od miejskich autobusów ?
jeśli tak,
to może by pomyśleć i załatwić jakąś dotacje
na tabor z silnikami hybrydowymi lub elektrycznymi
żeby ten transport nadal się sklejał w normalnych pieniądzach dla mieszkańców.