Strona główna Aktualności Z miasta Wzrosła liczba zgonów, ale jest zdecydowanie mniej chorych na COVID

Wzrosła liczba zgonów, ale jest zdecydowanie mniej chorych na COVID

1
W powiecie pabianickim ponownie wzrosła liczba zgonów osób, które były zakażone koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało wczoraj informację o kolejnych 12 śmiertelnych przypadkach na naszym terenie. Może to być skutek nasilenia epidemii jakie miało miejsce na początku listopada. Teraz według informacji z ministerstwa sytuacja normuje się. 

Ile jest wszystkich, od początku pandemii, można się jedynie domyślać, bo od niespełna tygodnia takich danych nie może już udostępniać ani sanepid, ani urzędy wojewódzkie. Jedyne dane pochodzą teraz z MZ.

20 listopada informowaliśmy na naszym portalu, że mamy kolejnych 16 zgonów, a wszystkich – 41. I taka też cyfra (16), podana prawdopodobnie z opóźnieniem, widnieje na rządowej stronie z datą 25 listopada. Później informacja o jednym zgonie pojawiła się tam 27 listopada, a następna, z niedzieli, 29 listopada, mówiła o już wspomnianych 12 zgonach (w pozostałe dni nie informowano o żadnych). Pozwala to na przypuszczenie, że w naszym powiecie wszystkich było 57.

Jeśli chodzi o nowe zakażenia, w ostatnich dniach liczby wyglądały następująco: 25 listopada – 105, 26 listopada – 127, 27 listopada – 99, 28 listopada – 51, 29 listopada – 52, 30 listopada – 24.

W pabianickim szpitalu, gdzie z końcem października został utworzony oddział covidowy, zmarło w listopadzie 46 osób zakażonych koronawirusem. Jednak jak usłyszeliśmy od Adama Marczaka, dyrektora ds.techniczo – administracyjnych w PCM, nie oznacza to, że wszystkie były mieszkańcami naszego powiatu, bo placówka przyjmuje przecież również osoby z innych powiatów.

W oddziale jest 59 łóżek. Dzisiaj rano przebywało w nim 37 chorych.

– Sytuacja się w miarę ustabilizowała. Od co najmniej tygodnia liczba pacjentów nie przekracza czterdziestu. Niemniej mamy też sześć łóżek covidowych na intensywnej terapii i tam wolne są dwa. Cztery osoby leżą pod respiratorami – informuje dyrektor.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

dobrze że z tych policzonych nie wszyscy byli mieszkańcami powiatu – to by panu popsuło pijar…. a tak u nas jest ok, to inni…