Strona główna Sport Piłka nożna Wysokie zwycięstwo „Zielonych”

Wysokie zwycięstwo „Zielonych”

0

Włókniarz Pabianice w ramach 12. kolejki ligowej mierzył się na wyjeździe z Zawiszą II Rzgów. Gra naszego zespołu wyglądała bardzo dobrze, co zaowocowało rozbiciem rywali na ich własnym boisku.

Zawisza II Rzgów – Włókniarz Pabianice 0:5 (0:1)

Po ostatniej porażce z zajmującym ostatnie miejsce Startem Brzeziny należało pokazać się z lepszej strony. Worek z golami rozwiązał w 25. minucie spotkania Tomasz Ostalczyk. Otrzymał on dobre podanie z prawej strony i strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera gospodarzy. Później sprawy przybrały jeszcze lepszy obrót. Zawodnik Zawiszy otrzymał drugą w tym meczu żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Mimo gry w przewadze, kolejne trafienia ze strony Włókniarza przyszły dopiero po przerwie.

Akcja dająca drugą bramkę była podobna do tej z pierwszej części gry. Znów przewaga wywalczona na prawej stronie boiska przyniosła efekt. Zmienił się za to zawodnik wykańczający, tym razem był to Adrian Płuciennik. Kolejne trafienie przyszło po zaledwie siedmiu minutach. Tym razem „Zieloni” zmienili flankę i po raz kolejny skutecznie zaatakowali. Ostalczyk dobrze podał na osiemnasty metr, gdzie na piłkę czekał już Anton Hartman. Strzałem z pierwszej piłki podwyższył on na 0:3. W 73. minucie było już 0:4, a to za sprawą drugiej bramki Tomasza Ostalczyka. Gra kombinacyjna prawym skrzydłem znów się opłaciła. Być może to właśnie w takim stylu atakowania trzeba upatrywać sukcesu naszej ekipy. Należy jednak pamiętać, iż Włókniarz grał przeciwko osłabionemu rywalowi. Wynik na 0:5 ustalił w 81. minucie Maciej Kwaśniak. Spotkanie miało jednak pewien mniej szczęśliwy epizod. Uderzający z przewrotki Adrian Płuciennik trafił swą nogą w głowę interweniującego obrońcy. Ten stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. W efekcie arbiter tego spotkania przedłużył zmagania o dodatkowe 10 minut.

Skład: Rzeźniczak, Głowiński, Słyścio, Kirwiel, Indraszczyk, Hartman, Bujalski, Płuciennik, Kwaśniak, Ostalczyk, Sęczek.

Bramki: 25. Tomasz Ostalczyk (0:1), 55. Adrian Płuciennik (0:2), 62. Anton Hartman (0:3), 73. Tomasz Ostalczyk (0:4), 81. Maciej Kwaśniak (0:5).

W następnej kolejce Włókniarz zagra w Pabianicach z Sokołem II Aleksandrów Łódzki. Spotkanie rozegra się w sobotę, a jego początek zaplanowano na godzinę 13:30.