Strona główna Na sygnale Kryminalne Wyrzuciła oszustowi 20 tys. zł. Mężczyzna wpadł

Wyrzuciła oszustowi 20 tys. zł. Mężczyzna wpadł

7
fot. policja
Starsza pabianiczanka wyrzuciła oszustowi przez okno 20 tysięcy złotych. Ten jednak nie zdążył się nimi nacieszyć, bo policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na Starym Mieście. Schemat działania był standardowy: do seniorki zadzwoniła najpierw kobieta, a po kilku minutach mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza policji przekonał starszą panią, że jej oszczędności są potrzebne jako pomoc w zatrzymaniu sprawców. Pabianiczanka uwierzyła w te zapewnienia i zgodnie z poleceniem oszusta wyrzuciła mu zawiniątko z 20 tys. zł.

Tym razem historia zakończyła się szczęśliwie, bo całe zajście obserwowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy od kilku tygodni pracowali nad sprawą takich oszustw. Tego dnia byli w Pabianicach i zatrzymali fałszywego „policjanta”. Jak to się stało?

– W godzinach popołudniowych zauważyli przed jednym z budynków na Starym Mieście mężczyznę obserwującego okna posesji i jednocześnie cały czas rozmawiającego przez telefon. Kiedy sprawca zabrał wyrzucone przez okno pieniądze, przejęli sprawę w swoje ręce. 20 tys. zł wróciło do właścicielki – relacjonuje podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

Oszustem okazał się 65-letni mieszkaniec Ostrołęki. W jego samochodzie policja znalazła gotówkę i biżuterię (wszystko to zostało zabezpieczone).

Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora objęto go też policyjnym dozorem.

–  Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają kolejne osoby zaangażowane w to przestępstwo  – dodaje rzecznik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla Policji.

Tam w tej prokuraturze jacyś niezwykle pobłażliwi, sprawa rozwojowa a gościu dostał dozór policyjny xD śmieszne to troszku

pewnie czekaja az sie z ziomkami spyknie wtedy dokleja mu grupe zorganizowana 😀

A tyle się mówi o tych oszustwach. Czy Ci ludzie w ogóle niczego oprócz seriali nie oglądają, nie czytają. Jak można być tak naiwnym?
A tak w ogóle, to nic tylko się cieszyć z zasobności naszego społeczeństwa. Trochę tylko martwi ta „rozrzutność ” – 20 tysię⁵cy wyrzucić przez okno!!!??

Niektórzy mają bowiem w głowie suchą trawę popularnie zwaną – sianem. Siano do siana i mamy wyrzut przez okno. Cóż życie

Uważajcie tez na smsy o treści znalazłem portfel i w środku byl ten numer telefonu i link do zdjęcia i pytaniem czy to ty .

Ostrzeżenie.