Strona główna Aktualności Z miasta Wypowiedzieli wojnę szczurom

Wypowiedzieli wojnę szczurom

1

Po tym jak w jednym z mieszkań przy ul. Myśliwskiej z toalety wyskoczył szczur prezydent wydał obwieszczenie o generalnej deratyzacji. 

Rozpocznie się ona już w tym miesiącu, dokładnie 23 lutego i potrwa do 22 marca. Jak czytamy w obwieszczeniu z dnia 5 lutego dodatkowa deratyzacja na terenie całego miasta zostanie przeprowadzona: „w celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy”.

Deratyzacja polegać będzie na wyłożeniu preparatów do zwalczania gryzoni w miejscach ich występowania. Obowiązek jej przeprowadzenia spoczywa na wszystkich właścicielach, współwłaścicielach, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także innych podmiotach, władających nieruchomością na terenie miasta Pabianic.

Wszystkie takie osoby są zobowiązane do:

  • usunięcia przed rozpoczęciem deratyzacji z terenu nieruchomości i pomieszczeń wszelkich odpadów mogących stanowić pożywienie dla zwalczanych gryzoni
  • wyłożenie preparatów do zwalczania gryzoni nie później niż do 23 lutego br.
  • umieszczenia w miejscach wyłożenia preparatów napisów ostrzegawczych o treści: „UWAGA! Wyłożono preparat do zwalczania gryzoni! Niebezpieczeństwo zatrucia ludzi i zwierząt!”
  • stałego uzupełniania preparatu
  • uprzątania padłych gryzoni i przekazywania ich do utylizacji
  • usunięcia preparatu do zwalczania gryzoni po upływie terminu deratyzacji.

O tym, że w mieście jest problem ze szczurami już pod koniec lipca ubiegłego roku informowała ówczesna radna miejska – Aleksandra Stasiak (WIECEJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułDo parku można iść po piwku
Następny artykułDziennikarka zostanie rzecznikiem prezydenta?
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

i dobrze. Dalej znecajcie sie nad kotami, wypedzajcie je i zamykajcie okienka piwniczne. Na szczescie szczur madre zwierze i te deratyzacje tez przezyje :-)))