Strona główna Na sygnale Wypadek na basenie

Wypadek na basenie

1

Jedna z dysz basenowych zassała 9-letnią dziewczynkę. Dziecko męczyło się przez około 2 minuty. 

Do zdarzenia doszło na basenie w Tuszynie, gdzie wybrała się 60-osobowa grupa dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Ksawerowie. Pieczę na wycieczką sprawowało 7 opiekunów.
Do dramatycznych chwil doszło w wodzie. 9-letnia dziewczynka z Ksawerowa przechodziła obok dyszy służącej do filtracji wody. Dziecko zostało przyssane do ściany. Ratownicy i opiekunowie rzucili się na ratunek. Po chwili udało się uwolnić dziewczynkę. Miała całe sine plecy.

– Zgłosiliśmy ten wypadek do ubezpieczalni i wystosowaliśmy pismo do Państwowej Inspekcji Pracy – informuje Maria Wrzos-Meus, dyrektor GOK w Ksawerowie. – Dziś otrzymaliśmy pismo od dyrekcji ośrodka. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.W porozumieniu z rodzicami będziemy monitorować tę sprawę, przecież dziecko nie zostało przyssane z własnej woli. Czekamy na opinię inspekcji pracy.

Dyrektor zdziwiona jest też obsadą ratowników na basenie. Nad bezpieczeństwem 60-osobowej grupy dzieci czuwało 2 ratowników.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

1. Nie 60 osób a 51 2. do przykrego dla dziewczynki incydentu doszło w pierwszych dniach ferii zimowych a nie teraz 3. Opiekę nad zorganizowanym grupami sprawują opiekunowie a ratownicy sprawują dyżur nad całością czyli nad wszystkim klientami basenu W tym również nad grupa nie zależnie od liczby osob 4. Całe zdarzenie trwało kilkanaście sekund a nie kilka minut jak to opisano w artykule 5. Żaden z opiekunów nie rzucił się na pomoc bo byli w ubraniach a żaden nie był z dziećmi w wodzie. 6. Ratownicy zareagowali natychmiast ale spokojnie dziedzina uwolnił aby się sama, co prawda spanikowala i… Czytaj więcej »