Strona główna Sport Piłka nożna Wygrana na początek

2

Od pewnej wygranej gry kontrolne rozpoczęli podopieczni trenera Łukasza Wijaty.

ŁKS Łódź juniorzy – PTC Pabianice 1:4 (0:2)

Bramki dla PTC: Rafał Cukierski 2, Piotr Szynka, Przemysław Miszczak.

Na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Minerskiej w Łodzi pabianiczanie mierzyli się z juniorami III-ligowego ŁKS-u. „Fioletowi” już na początku spotkania objęli prowadzenie za sprawą Rafała Cukierskiego, a dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Piotr Szynka. Dwubramkowe prowadzenie było najniższym wymiarem kary, bo obaj strzelcy mieli jeszcze dogodne okazje do zdobycia kolejnych bramek.

Po przerwie młodzi rywale zdobyli bramkę kontaktową, ale na więcej nie było ich stać. Kolejne trafienie zanotował „Cukier”, a wynik na 4:1 ustalił Przemysław Miszczak. Tym samym w pierwszym sparingu na listę strzelców wpisali się wszyscy trzej najskuteczniejsi zawodnicy z jesieni.

Póki co w barwach PTC nie zaprezentował się żaden nowy zawodnik. Zabrakło zaś m.in. Dawida Kaźmierczaka, który ponownie łączony jest z a-klasowym GKS-em Ksawerów. W zespole z tego samego poziomu rozgrywkowego – Burzy Pawlikowice w sparingach występuje zaś Dawid Bednarkiewicz.

PTC: Wilczyński – Kopka, Sikorski, Ziółkowski, Stuchała – Kling, Hiler, Cukierski, Szynka, Gwiazdowski – Klimek. Na zmiany: Bartyzel, Miszczak, R. Znojek.

Kolejny sparing w sobotę 6 lutego o godz. 18.00. Na sztucznej murawie łódzkiego ChKS-u pabianiczanie zagrają ze znajomymi z ligi, MKS-em Tuszyn.