Strona główna Na sygnale Wybuch za Parkiem Wolności. Runęły dwie ściany

Wybuch za Parkiem Wolności. Runęły dwie ściany

12
Do eksplozji pieca doszło w jednym z domów przy ulicy 15. Pułku Piechoty Wilków. Inspektorzy budowlani zakazali użytkowania tej nieruchomości.

O godz. 13.00 na miejsce wybuchu wysłano strażaków. Okazało się, że nie było osób poszkodowanych i działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca.

Ze względu na duże zniszczenia tj. zawalenie się dwóch ścian i podniesienie dachu, wezwano nadzór budowlany. Inspektorzy stwierdzili, że nieruchomość nie może być dalej użytkowana.

Eksplozja nastąpiła w instalacji pieca grzewczego na paliwo stałe (ekogroszek). Do wybuchu doszło w kotłowni.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co było przyczyną?

Oszczędności na hydrauliku.

Jaka może być przyczyna takiego wybuchu?

Brak zabezpieczeń/nieprawidłowe zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia/zagotowaniem wody, ciśnienie wzrasta i bum.

Zamknięte naczynie zbiorcze.

Dzięki!

Przyczyna (mz),… jest w miare ciepło ludzie oszczędzają, ustawili niską temperature na piecu, węgiel przygasł, zaczął sie tlić w tym pomieszczeniu nagromadziło się dużo dymu i po jakimś czasie węgiel dostał ognia i nastąpiło jeb!,…do tego doszedł zamulony sadzami przewód kominowy o niskim przekroju (pewnie nie czyszczony od jesieni ), co widać na zdjęciu i tragedia gotowa….współczuję….

O czym ty piszesz, pojęcia nie masz bzdury totalne wypisujesz, kotły mają stan podtrzymania i co według ciebie po podtrzymaniu też groszek miałby się nagle zapalić i wybuchnąć, przyczynami tego może być gdy był zamontowany obieg zamknięty, awaria pomy c o, o zaworach bezpieczeństwa już nie wspomnę ponieważ nie wiadomo czy były zamontowane a jak były to za mogły być za mocne, przyczyn jest sporo ale na pewno nie niska temperatura
poza tym w nie da się zmniejszyć aż tak bardzo ponieważ sterowniki mają minimum np 30 stopni, to tyle

Chłopie, w kotłach kategorii 4 i niżej możesz palić byle czym, (jeżeli kumasz temat) w kotłach 5 takiego numeru nie zrobisz. Ludzie oszczędzają i przy wyższych temperaturach kombinują z drzewem, miałem itd, ogólnie więcej dymu niż ognia, temperatura wody nie wzrasta i żaden czujnik, sterownik tego nie wyłapie, ale kiedy ten ogień sie pojawi to następuje co napisałem wyżej. Wiem to z własnej autopsji, bo pale od 20 lat, ale nie na wariata !. Jeżeli pompa stanie to słychać w instalacji, grzejnikach jak piec nap…..przy założeniu że sterownik, zabezpieczenia wysiadły. Sam w przeszłości miałem takie delikatne bum, ale tylko przy… Czytaj więcej »

Chłopie, gdyby tam był groszek to pewnie by nie zrobiło bum!, myśl głowa nie służy tylko do czesania. Przy kotłach klasy 4 i niżej można palić drewnem, miałem, wszystkim co się pali i mam znajomych którzy w tego typu piecach w ten sposób palą(w klasie 5 takiego numeru nie zrobisz), więc ludzie kombinują przy obecnie wyższych temperaturach paląc na ruszcie z wyłączonym podajnikiem byle czym, to wszystko się tli, dymi przy małym przekroju zatkanym sadzami kominie dmuchawa nie może wszystkiego wypchnąć z kotła nim złapie ogień i wtedy jest bum!, i nie pomogą żadne sterowniki, zawory, zabezpieczenia, bo temperatura wody… Czytaj więcej »

Naprawdę ciekawa koncepcja, a nie pomyślałeś, że może to nie zadziałało zabezpieczenie i nie opadły pręty grafitowe ?
Normalnie jasnowidz.

Tej, ty juz sie nie bierz za powiesci SF 😁😁😁
jedna rzecz. Jak ustawisz za niska temp na piecu to w koncu zatkasz komin. Jak go zatkasz piec sie wygasza. Z komory spalania i z popielnika wygarniesz sam wegiel wówczas. Co ci sie ma tam tlic wowczas?
Dom to nie kopalnia gdzie ci die metan zapali i jebnie
😂😂😂.
A moze po prostu nie bierz tego swinstwa co bierzesz?
Alno w ogóle to odstaw 🤣🤣🤣