Strona główna Aktualności Polityka Współtwórca pabianickich struktur PiS odchodzi z partii

Współtwórca pabianickich struktur PiS odchodzi z partii

17
Marcin Wolski
Podczas dzisiejszej sesji rady powiatowej Marcin Wolski poinformował, że opuszcza szeregi Prawa i Sprawiedliwości i tym samym nie będzie już członkiem klubu tej partii. 

Marcin Wolski wysłał w tej sprawie oświadczenie do mediów. Wyjaśnił w nim co było powodem takiej decyzji. Publikujemy je w całości:

„Unia polsko-ukraińska, wprowadzanie 3 mln obywateli obcego państwa do polskiego systemu edukacji, zdrowia, nadawanie im PESELI czyli de facto pełnoprawnych uprawnień jakie mają Polacy, przyznawanie im świadczeń zwalniając jednocześnie z płacenia wszelkich podatków, różnych opłat przy jednoczesnym gigantycznym już zadłużeniu państwa, galopujących cenach, inflacji i fatalnych rokowaniach dla wszystkich na przyszłość. Nie może być tak, że Polacy będący obywatelami tego kraju, płacący tu podatki, którzy są suwerenem na tej ziemi będą traktowani jak obywatele II kategorii dodatkowo utrzymując rzesze ludzi, których chce się wpompować do naszego społeczeństwa. A jednocześnie Uniia Europejskia, która jeszcze nie tak dawno krzyczała jacy to my jesteśmy źli, bo nie chcemy przyjmować uchodźców na pontonach dziś nie chce dać złamanego grosza na pomoc dla nich [dla przypomnienia: Turcja, która zobowiązała się zatrzymać na swoim terytorium około 300 tys. Uchodźców otrzymała od Unii 8 mld Euro pomocy!!!! Polska? ZERO]

2 lata temu PiS przyłączył się do chóru entuzjastów plandemii i rozpoczął w zmowie z większością krajów europejskich zaplanowaną akcję zniewalania ludzi. Pod pozorem walki z wirusem, stosując strach łamano prawo, łącznie z Konstytucją, niszczono przedsiębiorców, a milicja urządzała polowania na ludzi, którzy nie ulegli tej psychozie i nie dali się zniewolić.

Liczyłem na to, że przyjdzie w mojej partii opamiętanie. Niestety, mimo długiego wyczekiwania niczego takiego się nie doczekałem.

Covid zakończono praktycznie z dnia na dzień – o dziwo, bez żadnych większych refleksji ze strony społeczeństwa. Teraz do czynienia mamy z kolejnym straszakiem – wojną na Ukrainie. Zawiodłem się ponownie na działaniach mojej partii.

Tak jak podkreślałem trzeba pomagać każdemu kto takiej pomocy potrzebuje ale trzeba to robić z głową, jakimś planem, przede wszystkim dbając o interesy własnego kraju i własnych obywateli.

Jako Polak wyrażam swój zdecydowany sprzeciw na takie działania, popierane zresztą też przez większość innych formacji politycznych obecnych też i w szeregach radnych. Niesienie pomocy nie może odbywać się kosztem destrukcji własnego społeczeństwa, zadłużania go na kilka pokoleń do przodu, decyzji, które podejmowane są bez żadnych społecznych konsultacji.

W związku z tym, iż stanowczo nie zgadzam się z tym co się dzieje, a dodatkowo dostrzegam niebezpieczne działania narażające nas na wciągnięcie Polski w wojnę z sowietami informuję, iż opuszczam szeregi PiS.

Tej decyzji nie podjąłem łatwo, gdyż byłem w Pabianicach jedną z osób, która zakładała Porozumienia Centrum w 1990 roku. Współtworzyłem też w 2002 r. Prawo i Sprawiedliwość. Przez te wszystkie lata popierałem wprowadzane zmiany, choć nigdy nie jest tak, że człowiek zgadza się zawsze w 100% z decyzjami liderów ale nie dotyczy to tylko PiSu.

To nie ja zdradziłem dotychczasowe zasady i ideały PiS tylko to PiS zrobił to sam. Nie wiem czy Polaków stać na społeczne otrzeźwienie. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli kolejny raz w naszej historii przerabiać lekcji, które dawno powinny być odrobione.

Na koniec chciałbym dobitnie podkreślić w erze przyklejania łatek ludziom nie zgadzającym się z oficjalną propagandą: nigdy nie popierałem i nie popieram sowieckiej Rosji, a jako Polak wbrew poprawności politycznej NIGDY też nie poprę ukraińskiego nacjonalizmu. .”

Z wyrazami szacunku,

Marcin Wolski,

radny Rady Powiatu Pabianickiego ale przede wszystkim Polak i patriota

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo mądry tekst , chyba jedyny odważny powiedział to co myśli wielu

Powiedzial/napisal to co wielu mysli ale „nie wypada” o tym mowic, bo Cie zasczekaja, zadziobią etc…. kraj półgłówków

Mińsk, Moskwa, Korea Płn. itp. czekają na ciebie, tylko jechać.

Z takimi poglądami śmiało może uderzać do Konfederacji

Nie mnie rozliczać i oceniać, ale gdzieniegdzie Pan mija się z prawdą. Ponad 2 tyg. temu Europarlament uchwalił ponad czteromiliardową pomoc (w Euro) dla państw graniczących z Rosją, które przyjęły uchodźców. Co zaś się tyczy wciągania nas w wojnę, to Jan III Sobieski już ponad 200 lat temu zauważył, że wroga lepiej bić wspólnie na obcej ziemi, niż samemu na własnej. Dlatego m.in. poszedł pod Wiedeń. Ukraińcy nie tylko za swoją wolność się biją, bo Rosjanie, gdyby zajęli Ukrainę w 3 dni, jak planowali, to niewykluczone, że byliby już nad Wisłą, a my znowu musielibyśmy liczyć na cud. Nie dostrzega… Czytaj więcej »

Ależ to pięknie napisane. Jak dobrze mądrego posłuchać. Za wystąpienie z PiS plus, ale niestety jego wystąpienie to które w kierunku nazioli. Swoją drogą, radny mógłby się odnieść do Pana komentarza i spróbować wytłumaczyć się z kłamstw, które Pan zdemaskował.
Przy okazji. Ciakwastką jest kilka komentarzy przyklaskujących temu panu, pisanych przez jedną i tę samą osobę. Sztuczny tłok naziolków 😁

Last edited 7 miesięcy temu by Captain

Brawo.

Młotkiem w łeb się stuknij

Brawo, brawo. Podobnie myśli wielu!

Podobnie? Chyba tacy jak ty

łajba tonie, szczury uciekają

Pan Marcin moim nie do końca rozumie dlaczego warto pomagać Ukrainie i że jest to w interesie Polski. w interesie Polski jest by mieć jak najmniejszą granicę w R0sją. Ukraina jest tu Państwem buforowym, które jak widać skutecznie zatrzymuje R0sję, wiele obywateli Ukrainy już pracuje w Polsce przez co przyczynia się do rozwoju kraju, Ukraina jest bogata w cenne surowce i Polska może w przyszłości skorzystać na współpracy gospodarczej, po prostu jako sąsiedzi powinniśmy sobie pomagać szczególnie, że mamy wspólnego wroga jakim jest R0sja Mocno mnie martwi, że jest mnóstwo osób, które rozdrapują stare rany, gdy mamy świetną okazję napisać… Czytaj więcej »

No tak , władza się kończy trzeba szukać nowej przyszłej i ciepłej posadki.

Podobno przyszły jakieś przekazy srebrników z Moskwy, tylko trzeba się czymś wykazać.

Nie neguje powodów odejścia bo każdy chłodno oceniający życie w kraju widzi co rząd zrobił z tym państwem. Rządzą sami od przeszło 7 lat więc proszę nie pisać że oni tamci oto są winni tylko winę teraz za bałagan ponoszą właśnie rządzący na czele z jastrzębiem a raczej glapa. Inflacja? Niby mieliśmy mieć wsteczną podnoszenie stóp procentowych szkolny błąd… To przecież słowa glapy jeszcze we wrześniu 2021.. a teraz wymyślają że to putininflacja. Skończyć z rozdawaniem kasy typu 13 14 emerytura jakieś dodatki dofinansowania tarcze itd. Sami pompują kase na rynek dając ją obywatelom to jak ma to się zatrzymać?… Czytaj więcej »

Odejście z PiS- u, to raczej wykaz frustracji Pana Marcina, pamiętam jak siedział na stołeczku przed kościołem Kolbego i zbierał podpisy dla jego PiS-u, a w międzyczasie przychodzili nowi, poklepywali Go i odjeżdżali niczym Ferrari w formule I. Jak sam pisze tkwił w tych strukturach ponad 30 lat, inni dochrapali się stanowisk dyrektorów, radnych, posłów, senatorów, rad nadzorczych, a Marcin tkwił jako taki MIERNY, BIERNY, ale WIERNY, przykładowo Marek Błoch zaczynał jako gorący adwersarz i przeciwnik PiS-u, aby w końcu u nich wylądować i dorobić się stanowiska i kasy,….te gratyfikacje niestety ominęły Marcina i powiedział w końcu basta ! 🙂… Czytaj więcej »

Dawno się tak nie wzruszyłem. Proponuję żeby na miejscu zburzonego pomnika na Starym Rynku postawić jego pomnik.Na koniec dwie prośby:
1. trzeba szybko zrobić zbiórkę pieniędzy na chusteczki bo nasz ,, bohater ” zapłacze się na śmierć.
2. ty biedna postacio i żałosna istoto proszę powiedzieć kto. ci dał prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich prawdziwych Polaków ?