Piłkarzom Włókniarza Pabianice nie zostało już wiele czasu przed startem Klasy Okręgowej. Nic więc dziwnego, że trener wykorzystuje ostatnie chwile, aby sprawdzić wszystkie możliwe ustawienia.

Włókniarz Pabianice – Włókniarz Zelów 0:6 (0:0)

Mimo niekorzystnego rezultatu Artur Dziuba przyznał, że była to dobra gra kontrolna. W pierwszej połowie posłał on w bój skład, który w 85% może się pokrywać z tym, który wybiegnie na murawę w pierwszej kolejce okręgówki. Jak sam mówi w obronie wyglądało to nieźle, z niepokojem patrzy za to na formację ataku. Wielu zawodników z przodu wróciło dopiero z wakacyjnych rozjazdów i ich forma nie zachwyca.

Najlepsze okazje do strzelenia gola mieli Grzegorz Gorący, który próbował szczęścia po uderzeniu przewrotką oraz Sebastian Dresler, który przy strzale z ostrego kąta nieznacznie się pomylił.

Na drugą połowę trener Dziuba wystawił całkowicie przebudowany skład, dając szansę zawodnikom z ławki oraz kilku graczom testowanym. Wykorzystali to goście z IV. ligi, którzy przyjechali mocną grupą i rozbili rezerwowy skład aż 0:6.

Trener przyznaje, że chętnie zobaczyłby jeszcze w swoim składzie dwóch nowych graczy, o których ciągle zabiegają. Problemem w negocjacjach są jednak wysokie kwoty ekwiwalentów. Powrót do drużyny po rocznym rozbracie z piką zanotował za to Mateusz Klimek. Dziuba mówi, że musi jeszcze wrócić do czucia piłki, ale gdy to się stanie, to również będzie stanowił wzmocnienie składu.

Kolejny sparing zieloni zagrają w najbliższą sobotę. O godzinie 15:00 mają się zmierzyć na własnym obiekcie z LKS-em Różyca. Będzie to najprawdopodobniej ostania gra kontrolna tego okresu przygotowawczego, po którym nastąpi już 1. kolejka okręgówki. Włókniarz zagra w niej na wyjeździe z beniaminkiem – GLKS-em Dłutów.

Skład Włókniarza:

• Pierwsza połowa: Nowacki (Testowany), Jarych, Leonow, Bieliński, Acela, Dresler, Gorący, Potrzebowski, Mordzakowski, Testowany, Testowany.
  • Druga połowa: Waszczuk (Testowany), Stokłosa, Gajewski, Klimek, Testowany, Gorący, Dresler, Skowronek, Testowany, Testowany, Sobytkowski.